Wiosną 2024 roku ruszyć ma na Żeraniu hotel Campanile

Na warszawskim Żeraniu otwarty ma zostać w marcu przyszłego roku 3-gwiazdkowy hotel Campanile ze 152 pokojami Grupy Europlan. Finansowania inwestycyjnego w kwocie 36,5 mln zł na ten projekt udzielił Polski Fundusz Rozwoju.

Hotel powstanie w wyniku rozbudowy 2-gwiazdkowego hotelu Grot z 50 pokojami, który otwarty został w 1993 r. przy ul. Modlińskiej obok mostu Grota- -Roweckiego przy EC Żerań i Trasie Toruńskiej. W 2018 r kupiony został przez holding inwestycyjny Europlan, na czele którego stoi Artur Kozieja, i od początku planowane było wprowadzenie go pod markę Campanile po rozbudowie, lecz pierwotnie w technologii modułowej.

Ostatecznie jednak inwestor zdecydował się na technologię tradycyjną, ale po wybuchu pandemii nie mógł pozyskać finansowania bankowego. PFR-owi Funduszowi Inwestycyjnemu FIZAN przy finansowaniu udzielonemu spółce Grot Hotel Investment na przebudowę hotelu doradzała Kancelaria Brzozowska & Barwińska, która odpowiedzialna była za przeprowadzenie badania due diligence spółki pożyczkobiorcy, nieruchomości, na której realizowana jest inwestycja, i dokumentacji związanej z inwestycją oraz za przygotowanie dokumentacji finansowania.

Ze strony inwestora za projekt odpowiedzialni byli prezes Artur Kozieja i dyrektor finansowy Przemysław Domanowski. W Warszawie działa już jeden hotel pod marką Campanile sieci Louvre Hotels Group – w kompleksie z Golden Tulip i Premiere Classe przy pl. Zawiszy, a kolejny powstać ma w pobliżu Lotniska Chopina w miejscu wyburzanego hotelu Sangate, gdzie działał będzie razem z Premiere Classe.

Inwestycje hotelowe Europlanu objęły m.in. zakup hotelu Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie z 220 pokojami i przyhotelowym centrum konferencyjnym o powierzchni ok. 2 tys. m kw., który po modernizacji został otwarty w grudniu 2018 r. pod 4-gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip. Grupa wybudowała także w systemie condo 4-gwiazdkowy hotel Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce k. Karpacza, otwarty w marcu 2019 r., a w tym roku otworzyła w Ostródzie Radisson Blu z 238 pokojami i aquaparkiem.

Realizuje też budowę trzeciego etapu Lake Hill Resort & Spa, Sanssouci MGallery w Karpaczu, którego otwarcie zapowiadane jest do końca roku, Imperial Mővenpick w Zakopanem i kompleksu Termy Karkonosze z ponad 260 pokojami i apartamentami. Campanile będzie prawdopodobnie jedynym hotelem otwartym w przyszłym roku w Warszawie, gdzie po fali nowej podaży w ostatnich latach, która była efektem świetnych wyników rynku przed pandemią, teraz zaczynają się pojedyncze budowy. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *