WrocłAW: AC by Marriott na 5 gwiazdek

Do pięciu gwiazdek podwyższył kategorię AC by Marriott Wrocław. Tym samym stał się pierwszym 5-gwiazdkowym hotelem tej marki na świecie.

Hotel otwarty został w 2017 r. jako pierwszy pod tą marką w Polsce. Mieści się naprzeciwko Narodowego Forum Muzyki, w XIX-wiecznej kamienicy, która do początku XXI wieku była siedzibą kolejnych banków (we wnętrzach kręcone były m.in. bankowe sceny filmu „80 milionów” z 2011 r.).

Dysponuje 91 pokojami, czterema salami konferencyjnymi, Fuego Restaurant & Barem w byłej sali operacyjnej banku oraz winiarnią w skarbcu bankowym, a także wewnętrznym patio. W podziemiu znajduje się strefa SPA & wellness z basenem, jacuzzi, saunami. – Zdecydowałam się podwyższyć kategorię do pięciu gwiazdek z kilku powodów.

Po pierwsze od samego początku hotel postrzegany był przez gości jako 5-gwiazdkowy i na takim poziomie świadczymy nasze usługi od sześciu lat – mówi Aneta Jeton-Szotek, dyrektor generalna hotelu. – Po drugie my znacznie przekraczamy minimum wymagane nawet na pięć gwiazdek w wielu obszarach, pod względem gastronomii, udogodnień SPA, gdzie w standardzie wymagane są dwa rodzaje usług, a my mamy aż pięć, jak i funkcjonowania całego obiektu.

Kolejna rzecz – mamy najwyższą cenę w mieście pośród wszystkich hoteli, włącznie z hotelami 5-gwiazdkowymi, co dla gości, którzy nas znają i wiedzą, czego mogą oczekiwać, jest zrozumiałe, natomiast dla niektórych niestety nie, bo porównują nas z innymi hotelami 4-gwiazdkowymi w mieście i nie wiedzą, skąd różnica w cenie.

Nasz wspaniały zespół świadczy usługi na najwyższym poziomie, więc zmiana kategorii na pięć gwiazdek to bardziej formalność niż rewolucja. AC by Marriott jest dziewiątym hotelem 5-gwiazdkowym we Wrocławiu i czwartym pod międzynarodową marką po DoubleTree by Hilton, Radisson Blu i The Bridge MGallery. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *