Hotel z historią i obserwatorium

11 maja ruszył 4-gwiazdkowy hotel Krasicki zlokalizowany na przedzamczu średniowiecznego Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Hotel dysponuje 125 pokojami, siedmioma salami konferencyjnymi o łącznej pow. 630 mkw., restauracją na 250 osób, centrum SPA & Wellness w podziemiu i… własnym obserwatorium astronomicznym. To czwarty hotel należący do Grupy Anders Andrzeja Dowgiałły.

 

 

Nazwa hotelu pochodzi od Ignacego Krasickiego, który jako biskup warmiński był gospodarzem zamku w drugiej połowie XVIII wieku. Stworzył tu większość swoich bajek, satyr i poematów. Na zamku rezydował też Mikołaj Kopernik, który pracował nad teorią heliocentryczną. Położony w widłach rzek Łyny i Symsarny hotel stanowi historyczne przedzamcze rezydencji biskupów − jednego z najcenniejszych zabytków Warmii i Mazur nazywanego Wawelem Północy ze względu na otaczające dziedziniec krużganki. Trzyskrzydłowe podzamcze powstawało w różnych okresach, dlatego pokoje stylistyką i wystrojem wnętrz nawiązują do oryginalnej gotyckiej i barokowej estetyki obiektu. W hotelu znajduje się 116 pokoi 1- i 2-osobowych, siedem typu Junior Suite, których nazwy pochodzą od wielkich mieszkańców i gości, przebywających na zamku (np. Zygmunt III Waza, Zygmunt Batory, August II Mocny, Paweł I Romanow) oraz dwa apartamenty: Kopernik i Napoleon. Cena jedynki wynosi 280 zł, dwójki 380, juniora 550, a apartamentu 900 zł. Przedzamcze zostało kupione od miasta w 2008 roku przez Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowe „Zamek” należące do Andrzeja Dowgiałły za 2,7 mln zł.

 

Całość inwestycji w przygotowanie kompleksu hotelowego wyniosła 55 mln zł, z czego 15 mln pozyskano z funduszy europejskich. Hotel dysponuje siedmioma salami konferencyjnymi łącznie na 650 osób, centrum SPA & Wellness z 10 gabinetami, zespołem saun, w tym błotną, Hammamem, basenem, jacuzzi i salą fitness oraz restauracją, salą klubową z winiarnią na 150 osób i lobby barem. W hotelu znajduje się też Biblioteka Cafe – połączenie kawiarni z czytelnią, w której znaleźć można książki o Warmii i Mazurach, albumy fotograficzne, pozycje z dziedziny sztuki, designu i architektury, encyklopedie, atlasy, słowniki, a także gazety i czasopisma. Można tam też pograć w brydża i w szachy. Innym elementem, wyróżniającym ten obiekt, jest mieszczące się w zegarowej wieży Obserwatorium Astronomiczne. Dodatkową atrakcją będzie możliwość korzystania z wirtualnego planetarium. Do Grupy Anders, oprócz Krasickiego, należą 4-gwiazdkowe: Anders w Starych Jabłonkach i Zamek Ryn oraz 3-gwiazdkowy Miłomłyn Zdrój Medical SPA & Vitality, a także Osada Warmińska Natural & SPA w Guzowym Piecu i Biuro Podróży Travelland w Olsztynie. Wszystkie inwestycje Grupy związane są z regionem Warmii i Mazur.• (o DNA marki hotel Krasicki czytaj w sekcji Zarządzanie)


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *