Arche Fabryka Samolotów Mielno otwarta

Ruszył 18. obiekt Grupy Arche – Arche Fabryka Samolotów – położony między Morzem Bałtyckim a jeziorem Jamno w Mielnie. W pierwszym etapie oferuje 115 apartamentów w standardzie czterech i pięciu gwiazdek, od 35 do 127 m kw. Docelowo w całym kompleksie ma się znaleźć ok. 500 apartamentów w pięciu budynkach i 3,5 tys. m kw. powierzchni eventowej w dawnym hangarze.

Pokoje posiadają duże balkony, klimatyzację, lodówki i ekspresy do kawy, a pokoje premium panoramiczne okna oraz prywatne tarasy z widokiem na Bałtyk i jezioro. W zabytkowym budynku koszarowym leżącym obok apartamentowca zaprojektowano restaurację serwującą regionalne dania z kart „czerwonej” – mięsnej oraz „zielonej” – wegetariańskiej. W kolejnych etapach budowy kompleksu planowana jest rewitalizacja historycznego hangaru, będącego dawną bazą lotnictwa Luftwaffe. Ponad 3,5 tys. m kw. zostanie przekształconych w wielofunkcyjny obiekt kulturalno- rozrywkowy z bogatą ofertą SPA. Nowy budynek Arche Fabryki Samolotów Mielno zaprojektowany został w nowoczesnym stylu, ale nawiązującym do historycznych sanatoriów w Mielnie. Architekci, kierując się popularną w latach 30. XX w. funkcjonalnością, podkreślili charakter tego miejsca, będącego odpowiedzią na ówczesną architekturę wypoczynkową. Opisując design, sieć wskazuje: „Inspiracją do wystroju wnętrz była bałtycka plaża, która słynie z tego, że jest jedną z najpiękniejszych w Europie, gdzie dominuje mieniący się w słońcu złoty piasek, przeplatany konarami starych drzew”. W apartamentach zastosowano pastelowe kolory ziemi, a całość wyposażono w elementy nawiązujące do historycznego charakteru byłej fabryki samolotów. Teren inwestycji obejmuje obszar o powierzchni ok. 6,5 ha. Z przedwojennego, niemieckiego kompleksu wojskowego, który do końca lat 90. służył polskiemu wojsku, zachowały się dwa budynki – pokoszarowy, w którym działa restauracja, i hangar, który po rewitalizacji zaoferować ma centrum konferencyjne, pełniące też funkcje kulturalne, widowiskowe i sportowe, a także aquapark o powierzchni 1,7 tys. m kw. i ok. 70 pokoi hotelowych. Obiekt działa w autorskim Systemie Inwestycyjnym Arche, jak podkreśla sieć – różniącym się od systemu condo tym, że wypłaca zyski z całej działalności operacyjnej obiektu, a nie tylko z kupionego pokoju.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *