POZNAŃ: miał być Barcelo, będzie Y3 Signature
Hotel

W centrum Poznania przy ul. Zielonej, gdzie jeszcze przed pandemią zapowiadano budowę hotelu, który miał być dzierżawiony przez hiszpańską sieć Barcelo, ostatecznie powstać ma Y3 Signature Hotel ze 197 apartamentami sprzedawanymi w systemie condo. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest jesienią tego roku, a zakończenie w połowie 2026 r.

Jedno- i dwupokojowe lokale o powierzchni od 17 do 38 m kw. z możliwością podłączenia aneksu kuchennego sprzedawane są od ok. 15 do 22 tys. zł za m kw. w stanie deweloperskim plus 3 tys. zł za m kw. z pełnym wyposażeniem. Inwestorem pozostaje fundusz deweloperski Structure Capital, który uzyskał już pozwolenie na budowę i deklaruje, że czynsz minimalny wypłacany właścicielom wynosić będzie 6-7,5 proc. rocznie, a do tego dojdzie jeszcze premia od zysku. W Y3 Signature Hotels poza reprezentacyjną recepcją z concierge i strefą lounge znajdą się również bar i restauracja z usługą room service, SPA, fitness oraz przestrzeń biznesowa. Budynek powstanie na trójkątnej działce u zbiegu ul. Zielonej i Podgórnej ok. 300 m od Starego Rynku. Structure Capital jest m.in. właścicielem w centrum Poznania przy ul. Podgórnej obiektu apartamentowego z wynajmem krótkoterminowym Saint Martin Residences by Y3 Hotels, który obecnie jest rozbudowywany o nową część z apartamentami inwestycyjnymi. Y3 Signature Hotel będzie zarządzany przez należącego do dewelopera operatora Y3 Hotels, który w Poznaniu prowadzi już Saint Martin Residences, a w całym mieście ma zakontraktowanych blisko 400 apartamentów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *