Pierwszy 4-gwiazdkowy hotel w Suwałkach – Loft 1898

Hotel Loft 1898 z 75 pokojami otwarty w 2015 r. podwyższył kategorię na cztery gwiazdki, stając się tym samym najwyżej skategoryzowanym hotelem w mieście.

Hotel ulokowany jest w zabytkowych koszarach carskich, w których zachowano oryginalne elewacje i sklepienia oraz układ pomieszczeń z charakterystycznymi wysokimi pokojami. Oferuje m.in. dwie sale konferencyjne: Kamedulską na 300 osób i Ułańską na 120 osób, restaurację Tatarak, która serwuje dania przygotowane z produktów pochodzących z lokalnych gospodarstw ekologicznych, Kantynę Cocktail Bar, a w podziemiach klub nocny Dynamit oraz strefę odnowy z saunami i jacuzzi. Na ścianach pokoi pozostała odrestaurowana XIX-wieczna cegła, uzupełniona betonem architektonicznym i fototapetami z atrakcjami Suwalszczyzny. Właścicielem hotelu jest firma remontowo-budowlana Anatex z Białegostoku. Jak opisuje serwis niebywalesuwalki.pl: „Otrzymanie czwartej gwiazdki przez Hotel Loft 1898 ma ogromne znaczenie zarówno dla samego hotelu, jak i dla miasta. Jest to pierwszy taki hotel w Suwałkach, co na pewno przyciągnie nad Czarną Hańczę więcej turystów szukających komfortowego zakwaterowania. Gratulacje w imieniu prezydenta Czesława Renkiewicza złożył podczas spotkania z dziennikarzami Kamil Sznel, szef wydziału promocji Urzędu Miejskiego. Dyrektor hotelu Izabeli Mróz wręczył podarunek – dąb do posadzenia na terenie przylegającym do Loftu”. W 70-tysięcznych Suwałkach poza hotelem Loft 1898 działają też trzy hotele 3-gwiazdkowe, łącznie z blisko 110 pokojami i jeden 2-gwiazdkowy z 30 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *