Fenomen Holiday Park & Resorts

Autor: Opr. Piotr Stawiński

Sieć Holiday Park & Resorts to sześć działających sezonowo osad nad morzem i najnowsza inwestycja w Cieplicach koło Jeleniej Góry. Oferują od 72 do 220 drewnianych domków, a także apartamenty w budynkach hotelowych. Fenomenowi tej sieci, w której Polacy zostawili ok. 25 mln zł z bonu turystycznego, co czyniło ją czwartym największym beneficjentem tego wsparcia, a także jej właścicielowi przyjrzała się „Gazeta Wyborcza” w tekście „Domek na domku, czyli wakacje w osadzie”.

Pierwszy kompleks powstał w Ustroniu Morskim w 2016 r. Dziś po kolejnych rozbudowach znajduje się w nim 160 domków i 240 apartamentów. W 2022 r. otwarto pierwszą inwestycję na południu Uzdrowisko Cieplice-Zdrój, gdzie obecnie znajduje się 138 domków, a docelowo ma być ich 450 i 600 apartamentów. Każdy z kompleksów oprócz domków o powierzchni 85 m kw. oraz części hotelowej z apartamentami o powierzchni 40 i 55 m kw. dysponuje też basenem zewnętrznym (niektóre również wewnętrznym), lokalami gastronomicznymi i placem zabaw. „– Tyle domków w jednym miejscu jeszcze nie widziałem – mówi Maciej, który spędzał w ubiegłym roku wakacje w Holiday Park & Resort. – Jest specyficznie, trzeba to lubić. Mam znajomych, którzy jeżdżą co roku i sobie chwalą. Mnie od tej zabudowy bolała głowa. Za dużo ludzi, za dużo domków” – cytu

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *