Polska nową Chorwacją dla Czechów

Autor: Opr WK.

W tym roku znacząco rośnie liczba czeskich turystów, którzy wybrali Polskę jako cel wakacji. Potwierdzają to dane największych sprzedawców i touroperatorów w Czechach. Tamtejsze media rozpisują się o fenomenie Polski, która stała się poważną alternatywą popularnej dotąd Chorwacji, gdzie po wprowadzeniu euro zrobiło się dużo drożej.

Lazurowe morze, złoty piasek odbijający promienie zachodzącego słońca. I coraz więcej czeskich turystów. Nie mówimy tu ani o egzotycznym raju Tajlandii, ani o orientalnym Dubaju, ani nawet o Chorwacji. Na początku sezonu turystycznego popularność Czech rośnie wraz z nieoczekiwanym kierunkiem” – tak zaczyna się artykuł „Polska nową Chorwacją” w czeskim wydaniu magazynu „Forbes”.

Urok czystych plaż, sakralnych zabytków i niskich cen

Jak mówi gazecie Ladislav Veselý, dyrektor portalu Slevomat (odpowiednika polskiego Travelist.pl): „Po raz pierwszy w historii widzimy, że Polska jest jednym z najpopularniejszych kierunków letnich. W porównaniu rok do roku sprzedaż pobytów w Polsce wzrosła o 50 proc.”. Wzrost zainteresowania o 158 proc. rok do roku od stycznia odnotowuje również portal Dovolená.cz. Firma Invia, które sprzedaje oferty ok. 150 biur podróży, odnotowała dwukrotny wzrost zainteresowania wakacjami w Polsce. „W szczególności wakacje nad Morzem Bałtyckim stają się wielkim hitem. Czesi odkry

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *