Jesienią rusza w Krakowie pierwszy w Polsce obiekt sieci Meininger Hotels   INWESTYCJE

Jesienią przy ul. Grzegórzeckiej w Krakowie otwarty ma zostać pierwszy w Polsce obiekt niemieckiej sieci hotelowo-hostelowej Meininger Hotels ze 135 pokojami i 507 łóżkami. Trwa już rekrutacja personelu liniowego.

20-letnia umowa dzierżawy między siecią a krakowską firmą deweloperską Fronton podpisana została na początku ub.r. Obiekt będzie składał się z trzech części: wyremontowanego istniejącego budynku frontowego, w którym niegdyś mieściło się Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne, i przynależnego do niego domku ogrodowego oraz nowo dobudowanej części. Wszystkie budynki połączy wspólny parter. W Meininger Kraków Centrum znajdą się pokoje dwu-, trzy- i wieloosobowe (do sześciu łóżek w pokoju), a także strefa lounge, bar, gdzie m.in. serwowane będą śniadania, automat z przekąskami, kuchnia dla gości z pralką i suszarką, salka konferencyjna oraz strefa gier.

Hotel managerem Meininger Kraków Centrum została Karolina Ciastoń, ostatnio zarządzająca obiektem Xerion Hotel sieci Laris Hotels Group, a wcześniej m.in. dyrektor krakowskich hoteli Eden i Apis oraz zastępca dyrektora B&B Hotel Kraków Centrum. Stanowiska asisstant hotel managerów objęli Piotr Matusiak, wcześniej F&B manager w krakowskich hotelach Hyatt Place, Park Inn by Radisson, Radisson Blu i Novotel oraz Maciej Malada przez ostanie cztery lata związany z Laris Hotels Group.

Pierwszy obiekt Meininger otwarty został w 1999 r. w Belinie przy ul. Meininger. Obecnie działa ich 35 z ponad 19 tys. łóżek w 25 europejskich miastach. Obiekty sieci Meininger stanowić mają połączenie obsługi i komfortu międzynarodowego hotelu klasy ekonomicznej z elastyczną strukturą pokoi i znanymi z hosteli udogodnieniami, jak kuchnia dla gości i strefa gier. To druga międzynarodowa sieć tego typu hoteli hybrydowych w Polsce po a&o, która zadebiutowała na początku 2020 r. w Warszawie.

Meininger Kraków Centrum

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *