Marcin Antczak: Planujemy wypracować i wystąpić o zatwierdzenie układu z wierzycielami   INWESTYCJE

Firma Budowlana Antczak, jedna ze spółek Grupy Antczak, będącej właścicielem m.in. Hamptona w Kaliszu i budującej hotel Crowne Plaza w Kołobrzegu, poinformowała o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego. -Wyzwania, przed jakimi stanęła ta spółka, wynikają z braku uzyskania zapłaty za prace zrealizowane na rzecz innych podmiotów. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja ta jest trudna dla naszych wieloletnich partnerów, którzy pracowali z nami przy tych projektach. Dlatego we współpracy z uznanym doradcą restrukturyzacyjnym (Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. - przyp. red.) planujemy wypracować i wystąpić o zatwierdzenie układu z wierzycielami - wyjaśnia w oświadczeniu Marcin Antczak, prezes i właściciel tej deweloperskiej Grupy.

Marcin Antczak, prezes Grupy Antczak, podczas Hotel Investment Trends Poland&CEE 2022

Jak podkreśla przedsiębiorca, -Postępowanie nie dotyczy całej Grupa Antczak, a jedynie jednej ze spółek wchodzących w jej skład. Dodaje również, że postępowanie restrukturyzacyjne "pozwoli nam uregulować zaległe płatności oraz prowadzić dalszą działalność na rynku deweloperskim i wykonawczym".

Suma zobowiązań firmy ma przekraczać kwotę 250 mln zł, jednak zdaniem jej prezesa: "Podawana w niektórych publikacjach suma zobowiązań Firmy Budowlanej Antczak Sp. z o.o. w sposób rażący odbiega od rzeczywistego poziomu zobowiązań spółki". 


FB Antczak to rodzinna firma z Kalisza, będąca deweloperem i generalnym wykonawcą, który od blisko 40 lat realizuje inwestycje mieszkaniowe, komercyjne i logistyczno – przemysłowe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Marcin Antczak: Planujemy wypracować i wystąpić o zatwierdzenie układu z wierzycielami

  1. Złodziej. Nie zapłacił mojej firmie. Typowe zagranie na dużego nieuczciwego developera na mniejszych podwykonawcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *