W centrum Katowic powstaje butikowy hotel M23   INWESTYCJE

Do końca roku w centrum Katowic przy ul. Mariackiej ruszyć ma butikowy hotel 4-gwiazdkowy M23 z 42 pokojami tematycznymi, restauracją, pubem, salami konferencyjnymi i strefą SPA & wellness w zrewitalizowanej kamienicy i oficynie na jej tyłach, utrzymanej w industrialnym klimacie, m.in. z miedzianymi balustradami balkonowymi.

Kamienicę przy ul. Mariackiej – głównym deptaku Katowic – wybudowaną na początku XX wieku, kupiła od miasta w 2018 r. firma Ewimex z Tychów za 3,34 mln zł. Zgodnie z warunkami przetargu nowy właściciel w ciągu 18 miesięcy miał rozpocząć remont budynku i zakończyć go w ciągu trzech lat. Jednak okazało się, że stan techniczny kamienicy wymagał dodatkowych prac. Teraz inwestor zapowiada otwarcie hotelu do końca roku, rozpoczął już rekrutację personelu liniowego.

Do modernistycznej kamienicy dołączona została od ul. Tylnej Mariackiej nowa część, nawiązująca do nowoczesnego minimalizmu, ze rdzawobrązowymi balkonami i czarnym kolorem fasady. Na bocznej ścianie znalazł się spektakularny mural z podobizną Zbigniewa Wodeckiego, który w Katowicach spędził dzieciństwo. Każde piętro w M23 będzie inaczej stylizowane, nawiązując do różnych dziedzin związanych z historią miasta i regionu. Pojawią się więc piętra: Górnictwo, Huta, Kolej, Człowiek, Art. W hotelu znajdzie się też restauracja z kuchnią śląską i międzynarodową, pub w zabytkowej części, utrzymany „w klimacie steampunkowym” (jak opisuje Wikipedia, to boczna gałąź cyberpunka – nurt stylistyczny w kulturze, którego nazwa pochodzi od słowa „steam”, czyli para, i nawiązuje estetyką do maszyn parowych oraz mechaniki, które zastępują elektronikę z cyberpunka), dwie niewielkie sale konferencyjne oraz strefa SPA & wellness z gabinetem zabiegowym, sauną i jacuzzi.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *