VHM Hotel Management z umową na zarządzanie hotelem Glar koło Międzyzdrojów

Operator VHM Hotel Management podpisał umowę na zarządzanie powstającym na wyspie Wolin w Wisełce koło Międzyzdrojów hotelem Glar z 91 pokojami, centrum konferencyjno-szkoleniowym o pow. 300 m kw., restauracją, basenem i SPA. Otwarcie hotelu planowane jest w połowie 2024 r. Obiekt przystosowany będzie dla alergików uczulonych na kurz.

Inwestorem obiektu jest firma Poręczenia Kredytowe, spółka córka fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

– Nowa inwestycja w Wisełce będzie kontynuacją działalności naszego ośrodka w pobliskim Grodnie, który jest niewystarczający na potrzeby fundacji. Potrzebujemy więcej miejsca na konferencje i spotkania z dziedziny ochrony przyrody, nauki, edukacji i kultury. Ponadto goście przyjeżdżający do Grodna na konferencje będą mogli dodatkowo skorzystać z zaplecza, jakie oferować będzie hotel w Wisełce – powiedział Artur Balazs, prezes fundacji. VHM Hotel Management zarządza jako operator hotelami Hampton by Hilton w Gdańsku na Starym Mieście, Olsztynie i Białymstoku oraz Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. Spółka podpisała również umowy na zarządzanie planowanymi obiektami Nickel Resort & SPA w Grzybowie k. Kołobrzegu i Szklarskiej Porębie oraz kompleksem Radisson Resort & Suites w Ustroniu Morskim.

– Możliwość współpracy w projekcie o tak interesującym profilu i zakresie usług, zlokalizowanym w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego, będzie dla naszej organizacji ciekawym doświadczeniem, gdzie wykorzystując naszą wiedzę i zaangażowanie, stworzymy atrakcyjną destynację zarówno rekreacyjno-wypoczynkową, jak i konferencyjno-szkoleniową – stwierdził Wojciech Popis, wiceprezes zarządu VHM Hotel Management. Cały obiekt będzie przystosowany dla alergików uczulonych na roztocza kurzu domowego i ich alergeny. Dodatkowo na miejscu produkowane będą wyroby piekarnicze z ekologicznego ziarna orkiszowego według innowacyjnej technologii wypieku pieczywa opracowanej przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Wartość inwestycji wynosi 37,5 mln zł, z czego 5,5 mln pochodzi z funduszy europejskich.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *