W Zakopanem Hotel Bajkowy od góralskiego Gaudiego

Przy ul. Chałubińskiego etap surowy zamknięty osiągnęła budowa hotelu Bajkowego. Trzypiętrowy budynek z kondygnacją podziemną będzie miał 3,9 tys. m kw. powierzchni i utrzymany jest w konwencji zgodnej ze swoją nazwą.

Koncepcję architektoniczną przygotował pochodzący z Kościeliska architekt Sebastian Pitoń, nazywany w mediach za sprawą swoich projektów góralskim Gaudim (ale i twórcą góralskich „gargameli”, najbardziej zasłynął jako lider ruchu antylockdownowego Góralskie Veto). „Dachy falują, schody się wiją, okna wyginają. Wszystko precyzyjnie wykonane z drewna” – opisywał jego projekty branżowy magazyn „Dekarz i Cieśla”. Jak tłumaczył sam architekt: – Podczas studiów zainspirowałem się dziełami katalońskiego architekta Antonia Gaudiego. Podziwiam jego miękkie linie dachów, balkonów, bajkowe kominy. Uważam, że architektura osiągnęła szczyt w czasie, w którym działał. O powstającym hotelu mówi, że zaprojektował „bajkę w drewnie”, a na swoim Facebooku tłumaczy: „Ten hotel ma być ultrazakopiańskim budynkiem. Ma być wersją bajkową bezkompromisowego twórczego rozwinięcia stylu zakopiańskiego, który Stanisław Witkiewicz stworzył ponad 100 lat temu”. Za całość projektu odpowiada pracownia AMAR Architekci, a generalnym wykonawcą jest podhalańska firma N.O.W.I.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *