Eco Challenge w hotelach i obiektach Grupy PHH

Grupa PHH uruchomiła program Eco Challenge, którego celem jest promocja działań proekologicznych wśród pracowników i gości hotelowych. Program został ogłoszony 25 września – w Światowym Dniu Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju i jest częścią budowanej przez holding strategii zrównoważonego rozwoju na lata 2023-2028. Program składa się z trzech filarów: Eco Gesty, Eco Inspiracje i Eco Inwestycje.

W każdym z nich zaplanowane zostały działania i inicjatywy mające na celu nie tylko edukację pracowników i gości, ale również podkreślenie wagi aspektów środowiskowych i ekologicznych w najbliższym otoczeniu. W filarze Eco Gestów goście wybranych obiektów Grupy PHH otrzymają drobne niespodzianki za proekologiczne postawy, np. za przyjazd proekologicznym środkiem transportu lub komunikacją publiczną, rezygnację ze sprzątania bądź zadeklarowanie braku wymiany lub jednorazowej wymiany pościeli i ręczników w czasie pobytu. Jedną z wielu inicjatyw Eco Inspiracji jest obsiewanie terenów czynnych biologicznie kwiatami i ziołami polnymi (tzw. kwietne łąki), dzięki czemu można zaoszczędzić wodę do podlewania czy energię do koszenia. Kolejną Eco Inspiracją może być budowanie legowisk zimowych dla jeży, jako gatunku zagrożonego, na terenach zielonych przylegających do hoteli. Z kolei w Eco Inwestycjach zaplanowano m.in. sadzenie drzew połączone z akcją umieszczania budek lęgowych uwzględniających gatunki chronione, a także zbieranie wody opadowej w celu wykorzystania jej do podlewania terenów czynnych biologicznie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *