STR: w sierpniu RevPAR w Warszawie wyższy o ponad 80 zł niż przed pandemią, w Krakowie taki sam jak wówczas

Autor: Rafał Szubstarski

RevPAR w sierpniu w hotelach we Wrocławiu, w Poznaniu i Trójmieście był zbliżony do ubiegłorocznego, a w Warszawie o kilkanaście złotych wyższy. Najbardziej wzrósł w Krakowie, o ponad 50 zł, ale z kolei był niemal taki sam jak przed pandemią, gdy w innych miastach wyższy od ok. 20 zł do ponad 80 zł niż wówczas – wynika z danych firmy STR.

WARSZAWA

Obłożenie w Warszawie jest stabilne. W sierpniu było niemal identyczne jak przed pandemią i o niecałe 2 p.p. niższe niż rok wcześniej, ale za to średnie ceny o ponad 30 zł wyższe niż w sierpniu 2022 r. i o blisko 115 zł niż w sierpniu 2019 r. Dzięki temu jak co miesiąc stolica odnotowała najwyższy wzrost RevPAR-u spośród dużych miast – o 17 zł w stosunku do roku ubiegłego i o blisko 85 zł w stosunku do sierpnia przed pandemią. A pamiętać należy, że osiąga te wyniki mimo bardzo dużej nowej podaży, która pojawiła się na rynku w ciągu ostatnich czterech lat z ok. 20 hotelami i ponad 3 tys. pokoi.

KRAKÓW

Krakowskie hotele odnotowują najwyższe wzrosty obłożenia i średniej ceny rok do roku, ale to efekt największej zapaści rynku w czasie pandemii, pogłębionej potem wojną w Ukrainie, które odcięły rynek od strategicznego dla niego segmentu gości zagranicznych oraz międzynarodowych grup turystycznych i konferencyjnych. Obecnie powoli ten popyt wraca, co pokazuje wzrost obłożenia w sierpniu aż o 7 p.p. w stosunku do ubiegłego roku, ale nadal daleko sierpnia 2019 r., gdy było wyższe o blisko 13 p.p., na poziomie prawie 90 proc. Wprawdzie średnia cena w stosunku do ub.r. wzrosła najwięcej spośród rynków wielkomiejskich, bo o blisko 40 zł, ale RevPAR p

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *