Kraków bez nielegalnego hotelu

Pod koniec maja, krakowska policja zatrzymała na polecenie prokuratury kilka osób, w tym wojewódzkiego konserwatora zabytków w sprawie nadbudowy kamienicy przy ul. Szerokiej 12 na krakowskim Kazimierzu. Zatrzymania są związane z obiektem, który po przebudowie miał stać się ekskluzywnym hotelem.

Wpisana do rejestru zabytków w 1933 roku, renesansowa kamienica przed dokonaniem nadbudowy była budynkiem dwupiętrowym. Inwestor, którym jest spółka Amicus, chcąc zagwarantować komercyjny sukces przedsięwzięcia zdecydował się na zwiększenie kubatury budynku poprzez nadbudowanie trzech kondygnacji. Zgodę na taką adaptację budynku wydali urzędnicy krakowskiego magistratu.

W kwietniu 2005 wojewoda małopolski unieważnił decyzję prezydenta Krakowa, gdyż łamała ona warunki zabudowy i zagospodarowania terenu. Główny Inspektorat Nadzoru Budowlanego w listopadzie ub.r. wydał decyzję uchylającą postanowienie wojewody, jednak w styczniu 2006 roku ją uchylił. Nadbudowa uznana za budowlaną samowolę ma zostać rozebrana. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *