PHH z rekordowym zyskiem po trzecim kwartale   WYNIKI RYNKOWE

Jak informuje Polski Holding Hotelowy, spółka w tym roku osiąga najlepsze w swojej historii wyniki we wszystkich obiektach. Ten państwowy podmiot od stycznia do września 2023 r. odnotował najwyższy wzrost przychodów operacyjnych i zysku netto przy rekordowej frekwencji i cenie średniej.

Przychody operacyjne Polskiego Holdingu Hotelowego za pierwsze trzy kwartały 2023 r. wyniosły 193 mln zł. Oznacza to rekordowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2022 r., gdy spółka osiągnęła przychody na poziomie 153 mln zł.   

Od stycznia do września 2023 r. obiekty PHH miały też bardzo wysokie obłożenie, które wyniosło 79 proc. i wzrosło o trzy punkty procentowe w odniesieniu do tego samego okresu 2022 r. W pierwszych trzech kwartałach 2023 r. spółka notuje też rekordową cenę średnią za sprzedany pokój (ADR) na poziomie 400 zł, wyższą o 20 proc. w porównaniu do pierwszych trzech kwartałów ubiegało roku.  

Przychód operacyjny na dostępny pokój (TotalRevPAR) za pierwsze dziewięć miesięcy 2023 r. wyniósł 473 zł i wzrósł o 26 proc. w stosunku do analogicznego okres 2022 r.

Od stycznia do września 2023 r. zysk netto osiągnięty przez PHH wyniósł 64 mln zł, co oznacza wzrost o 22 mln zł w porównaniu do wyniku po trzecim kwartale 2022 r., kiedy spółka odnotowała najwyższy dotychczas zysk netto.

Polski Holding Hotelowy to spółka posiadająca i zarządzająca jedenastoma hotelami i obiektami hotelowymi (Renaissance, Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton przy lotnisku w Warszawie, Hampton by Hilton przy lotnisku w Gdańsku, Moxy przy lotniskach Poznań-Ławica i Katowice-Pyrzowice, Holiday Inn Express Rzeszów-Jasionka, Golden Tulip Residence w Gdańsku i Międzyzdrojach oraz Best Western w Juracie). Do spółki należy także Food & Catering Services, który świadczy usługi cateringowe na ternie Warszawy i okolic. PHH współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, jak Marriott International, Hilton , Best Western Hotels&Resorts, IHG Hotels & Resorts, Louvre Hotels Group.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *