Nocowanie.pl: Liczba zimowych rezerwacji kilkukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku   WYNIKI RYNKOWE

Bożonarodzeniowe i sylwestrowe rezerwacje rosną z dnia na dzień. – W październiku odnotowaliśmy cztery razy więcej rezerwacji niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes serwisu Nocowanie.pl. Biorąc pod uwagę fakt, że Polacy decyzję o wyjeździe podejmują teraz na ostatnią chwilę, branża ma podstawy by być dobrej myśli. Szczególnie właściciele obiektów w górach, które niezmiennie najchętniej wybieramy zimą.

Polska branża turystyczna ma powody do optymizmu – wynika z danych zebranych przez Nocowanie.pl.

– Liczba zimowych rezerwacji zaczęła szybko rosnąć. Choć do końca miesiąca zostało jeszcze kilka dni, to już teraz rezerwacji dokonanych w październiku na okres świąteczno-noworoczny mamy cztery razy więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl i dodaje, że miesiąc do miesiąca wzrost liczby rezerwacji na ostatnie dni roku wyniósł 79%.

Powody do zadowolenia mają przede wszystkim właściciele obiektów noclegowych zlokalizowanych w Zakopanem, Wiśle i Bukowinie Tatrzańskiej, bo to one zajmują podium w kategorii najczęściej wybieranych miejscowości. Tuż za nimi lokuje się coraz bardziej popularna Krynica Zdrój, która jest przy okazji nieco tańsza niż pierwsza trójka.

Jak wynika z danych serwisu średnia liczba gości, dla których dokonano rezerwacji na okres świąteczny lub w okolicach sylwestra wynosi 5 osób. Będą to wyjazdy krótkie, bo średnia długość rezerwacji wynosi 3,28 doby.

Średnia wartość dokonanych rezerwacji wynosi 1 780,56 złotych, ale nie każdy wyjazd będzie wiązał się z takim samym wydatkiem.

A co z feriami? Dużego ruchu jeszcze nie widać, ale jak podkreślają eksperci – za wcześnie na precyzyjne prognozy, bo od pewnego czasu Polacy odkładają rezerwacje na ostatnią chwilę. Potwierdza to również ankieta przeprowadzona przez Nocowanie.pl wśród użytkowników serwisu. Na pytanie o to, kiedy planują wyjechać zimą, 18,1% ankietowanych odpowiedziało, że w okresie noworocznym, 17,5% wskazało na ferie, a aż 26,6% respondentów planuje dokonać wyboru terminu zimowego wyjazdu spontanicznie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *