Satoria Group kupiła Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

– Kupiliśmy hotel Hampton by Hilton Gdańsk Old Town, który wcześniej dzierżawiła nasza spółka córka VHM Hotel Management – ogłosił Andrzej Wójcik, prezes Satoria Group, podczas Forum Hotel Trends Poland & CEE. Jak wynika z raportu giełdowego za pierwsze półrocze 2023 r. firmy Capital Park, która była właścicielem hotelu, jego wartość księgowa wynosiła 17 mln euro (ok. 77 mln zł).

Hampton by Hilton Gdańsk Old Town ze 174 pokojami otwarty został w 2018 r. w przebudowanym i nadbudowanym ciągu ośmiu kamienic przy ul. Długiej i Piwnej. W pierwszym półroczu nieruchomość została sprzedana, a wycena wartości księgowej została przeprowadzona na podstawie zapisów w umowie sprzedaży. Jak informuje Capital Park w innej części raportu półrocznego, „CP SA sprzedało udziały CP Gdańsk za 7,3 mln euro (w tym 2 mln euro zostało alokowane do udziałów, a 5,3 mln do pożyczek) spółce Polskie Projekty Inwestycyjne [należącej do Satoria Group]. Grupa rozpoznała 4 mln zysku na sprzedaży spółki CP Gdańsk”. Jednocześnie Capital Park szacował NOI – docelowy średni roczny zysk operacyjny netto, przyjęty w raportach z wyceny nieruchomości, na poziomie 6,7 mln zł rocznie.

– Przyszedł czas, kiedy deweloper zdecydował się sprzedać hotel. To świetna lokalizacja, bo w sercu Starego Miasta, na mocnym rynku, jakim jest Gdańsk, a do tego w tym miejscu już więcej nie da się wybudować. I szukamy dalej takich okazji – mówił Andrzej Wójcik podczas Hotel Trends. Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Hotelarza”, Satoria negocjuje obecnie także zakup Hamptona w Świnoujściu, który otwarty został w 2012 r. jako pierwszy w Polsce hotel pod tą marką. W sprawozdaniu likwidatora PBG SA z działalności spółki za pierwsze półrocze 2023 r. napisano m.in.: „kontynuowane są działania, których efektem stać się ma zbycie zlokalizowanej w Świnoujściu działalności prowadzonej w ramach Hotelu Hampton by Hilton”, a odpowiada za to spółka PBG ERIGO Projekt, która „dąży do możliwie niezwłocznego uzgodnienia dokumentacji transakcyjnej, na podstawie której zostać ma zrealizowana sprzedaż aktów związanych z działalnością hotelową na rzecz zainteresowanego oferenta branżowego, z którym podpisano list intencyjny w sierpniu br. oraz któremu udzielono wyłączności w przedmiocie rozmów dotyczących planowanej sprzedaży. Tym samym harmonogram realizacji transakcji zakłada sprzedaż aktywów hotelowych w połowie IV kwartału 2023 r.”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *