W Krakowie otwarty został pierwszy w Polsce obiekt pod marką Meininger

W dzielnicy Grzegórzki w Krakowie otwarty został pierwszy w Polsce obiekt niemieckiej sieci hotelowo- -hostelowej Meininger z 507 łóżkami w 135 pokojach, od hotelowych z łazienkami po sześcioosobowe sale. Obiekt, zgodnie ze standardem sieci, oferuje m.in. strefę lounge z barem, gdzie serwowane są też śniadania, automat z przekąskami, kuchnię dla gości, pralki z suszarkami oraz strefę gier.

Projekt został opracowany zgodnie z motywem przewodnim „Flow of Creation”, który ma odzwierciedlać ducha przygody oraz inspirować do kreatywności i niekonwencjonalnego myślenia. – Nasz wyjątkowy obiekt w tętniącej życiem dzielnicy Grzegórzki jest różnorodny i ma coś do zaoferowania wszystkim podróżnikom. Niezależnie od tego, czy jest to weekendowy wyjazd, podróż służbowa czy wycieczka szkolna, nasze pokoje zaspokoją wszystkie potrzeby. Jednak zgodnie z naszym mottem „Wyjdź i odkrywaj” zachęcamy naszych gości do zwiedzania Krakowa i tworzenia niezapomnianych wspomnień – tłumaczy Karolina Ciastoń, hotel manager w Meininger Kraków Centrum, wcześniej zarządzająca m.in. krakowskimi obiektami i hotelami: Xerion sieci Laris Hotels Group, Eden, Apis oraz zastępca dyrektora B&B Hotel Kraków. 20-letnia umowa dzierżawy między siecią a krakowską firmą deweloperską Fronton podpisana została na początku ub.r.

Obiekt składa się z trzech części: wyremontowanego budynku frontowego i przynależnego do niego domku ogrodowego oraz nowo dobudowanej części. Wszystkie budynki łączy wspólny parter. To trzeci obiekt Meininger otwarty w tym roku po Wenecji i Kolonii, a kolejny ruszyć ma w Barcelonie. Obecnie w sieci działa ich 36, łącznie z ponad 5,3 tys. pokoi i 19,5 tys. łóżek w 26 europejskich miastach. Pierwszy Meininger otwarty został w 1999 r. w Belinie przy ul. Meininger. Hybrydowa koncepcja obiektów Meininger łączyć ma w sobie usługi i standard sieciowego hotelu ekonomicznego z elastyczną strukturą pokoi i znanymi z hosteli udogodnieniami, jak np. kuchnia dla gości. To druga międzynarodowa sieć tego typu obiektów hybrydowych w Polsce po a&o, która zadebiutowała na początku 2020 r. w Warszawie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *