W Częstochowie ruszył 4-gwiazdkowy hotel Park 17

W zabytkowej kamienicy z dobudowaną nową częścią otwarty został w Częstochowie 4-gwiazdkowy hotel Park 17 z 48 pokojami i czterema 100-metrowymi penthouse'ami oraz restauracją i dwiema salami konferencyjnymi po 60 m kw.

Hotel zlokalizowany jest w kamienicy z początku XIX wieku w pobliżu klasztoru na Jasnej Górze przy ul. św. Barbary 17, stąd 17 w nazwie. Na jej tyłach dobudowane zostały dwie oficyny wraz ze strefą wejściową do hotelu, recepcją, holem i pokojami. W zabytkowej części na piętrze znajdują się penthouse'y, na parterze restauracja Aurum z kuchnią międzynarodową i dwie sale konferencyjne Red i Blu, w podziemiu z odnowionymi ceglanymi stropami koktajlbar Park, a docelowo planowana jest też tutaj duża strefa SPA & wellness o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych. Projekt przygotowała częstochowska pracownia Anta Architekci.

Pierwsze informacje o planach stworzenia hotelu w nieużytkowanej od wielu lat i popadającej w ruinę kamienicy pojawiły się 10 lat temu, a otwarcie zapowiadane było na 2016 r. W 2017 r. współwłaścicielka obiektu Alina Chajdas przyznała w lokalnej „Gazecie Wyborczej”, że wykonana została dopiero jedna trzecia planu, bo przedsięwzięcie okazało się bardziej skomplikowane i kosztowne. Zapowiedziała otwarcie za dwa- -trzy lata. Prace ruszyły i hotel ostatecznie otwarty miał być w 2020 r., ale z kolei te plany pokrzyżował wybuch pandemii. W Częstochowie działały dotąd dwa hotele 4-gwiazdkowe: Mercure i Arche.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *