Pokój wzorcowy w Aiden by Best Western Łódź   INWESTYCJE

Hotel Reymont w Łodzi, który działał będzie jako pierwszy w Polsce pod marką Aiden by Best Western, przedstawił pokój wzorcowy. Zakończenie modernizacji hotelu należącego do Grupy PHH planowane jest wiosną przyszłego roku.

Za przygotowanie koncepcji i wykonanie projektu modernizacji hotelu Reymont odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna KM Rubaszkiewicz. Projekt jest oparty o wytyczne marki, która nie stawia sztywnych zaleceń dotyczących architektury wnętrz, a jedynie nakierowuje, dając duży wybór kolorystyki i dekoracji.  W związku z tym hotele marki Aiden zachowują indywidualny charakter, wynikający z lokalizacji i charakteru miejsca. Marka skupia się na wygodzie gościa, jego dobrym samopoczuciu i zadbaniu  o jego relaks. 

Moment powstania budynku, w którym docelowo będzie funkcjonował hotel pod marką Aiden by Best Western to czas dwudziestolecia międzywojennego. Projekt zwraca zatem uwagę na kształtujący się w tym czasie styl Art Deco oraz nurty: kubizm i fowizm. Pojawia się kolorystyka, zdaniem twórców, „jawnie wyjęta” z dzieł malarskich artystów tego okresu oraz akcent dekoracyjny we wnętrzach. Jest to "zgeometryzowany detal widoczny w różnych elementach wzornictwa, niebanalny i funkcjonalny styl, awangardowy i jednocześnie nostalgiczny". Jasne barwy w połączeniu  z odważnymi kolorami mebli nadają charakteru temu butikowemu hotelowi.

- Do dyspozycji gości zostaną oddane 61 przestronne i wysokie na ponad trzy metry pokoje, których stylistyka bazuje na delikatnych, piaskowych barwach ścian i podłogi. Biało-czarne meble uzupełnione będą czerwonymi fotelami, które intensywnym kolorem ożywią całą przestrzeń. Na podłodze odnajdziemy elegancką, biało-grafitową wykładzinę, która została indywidualnie zaprojektowana dla hotelu w Łodzi. Gustowne dodatki takie jak: czarne, duże lampy na złotej podstawie, białe, frezowane stoliki kawowe, czarne biurka z białym fotelem stworzą spójny i elegancki wygląd pomieszczeń. Obrazy na ścianach, namalowane w stylu Tamary Łempickiej, idealnie wpasują się i podkreślają charakter stylu Art Deco. Pracowaliśmy nad każdym detalem, chcąc stworzyć komfortowe pokoje, które zapewnią naszym gościom wygodę i relaks w niepowtarzalnym butikowym wnętrzu z nutką historii – podkreśla Aneta Wodyk, prezes spółki PHH Hotele.

Trzygwiazdkowy Reymont Łódź zlokalizowany jest w centrum miasta, obok Manufaktury i kilometr od ulicy Piotrkowskiej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *