Hotel Arłamów od 2024 r. z energią elektryczną pochodzącą w 100 proc. z OZE

Hotel Arłamów podpisał umowę z Respect Energy na zakup energii elektrycznej pochodzącej
w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii (OZE). Zawarte porozumienie umożliwi roczną redukcję emisji CO₂ na poziomie 5 046 580 kg CO₂. Dzięki temu, od 2024 r. cała energia elektryczna zużywana na potrzeby działalności Hotelu Arłamów pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych.

Sebastian Jabłoński, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Respect Energy, i Michał Kozak, prezes zarządu spółki Hotel Arłamów

To krok w ramach dalszego rozwoju #EKOArłamów – polityki środowiskowej, której celem jest ochrona środowiska naturalnego i ograniczenia negatywnego wpływu na nią przez działalność hotelu. Obecnie większość energii elektrycznej wykorzystywanej przez hotel pochodzi z własnej elektrociepłowni oraz instalacji fotowoltaicznych. Elektrociepłownia z technologią trigeneracji to jeden z najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w Polsce, który wykorzystuje jako opał  biomasę z drewna. Instalacja produkuje energię elektryczną, ciepło oraz wodę lodową do systemów klimatyzacji, emitując jedynie parę wodną i dwutlenek węgla.

Kompleks hotelowy Arłamów to obiekt, który dzięki współpracy nawiązanej z firmą Respect Energy zasilany będzie energią pochodzącą w stu procentach z odnawialnych źródeł. Cieszymy się, że ten wyjątkowy hotel zapewni swoim gościom zieloną i czystą energię – powiedział Sebastian Jabłoński, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Respect Energy.

W ostatnim czasie Respect Energy podpisała m.in. umowę z PTWP Event Center, w wyniku której dwa obiekty w katowickiej Strefie Kultury – Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) - dołączą do grona nieruchomości zasilanych zieloną energią.

Firma Respect Energy to lider transformacji energetycznej w Polsce. Od 10 lat inwestuje w infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, poszerzając w ten sposób własne portfolio odnawialnych źródeł energii i rozbudowując ofertę dla klientów.Firma działa na 24 rynkach i współpracuje z ponad 600 producentami energii. Spółka rozwija również własne źródła wytwórcze.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *