Banki udzieliły kredytu na hotel! Puro Canalleta w Warszawie   INWESTYCJE

Przemysław Wieczorek, prezes zarządu Puro Hotel Development, poinformował o podpisaniu umowy kredytowej z Santander Bank Polska i Bankiem Pekao SA na rozwój i długoterminowe finansowanie hotelu Puro Canaletta w Warszawie, którego budowa rozpoczęła się w styczniu tego roku, a otwarty ma zostać do końca 2024 r.

„Z radością ogłaszam, że właśnie podpisaliśmy umowę kredytową na rozwój i długoterminowe finansowanie naszego kolejnego hotelu Puro Canaletta w Warszawie! Wielkie podziękowania dla naszych wieloletnich partnerów Santander Bank Polska i Bank PekaoSA. Dziękujemy za zaufanie!” – napisał Przemysław Wieczorek w serwisie LinkedInn. „Z tego co wiem, jest to pierwszy post-covidowy projekt hotelowy + finansowanie inwestycji w Polsce. Dziękuję SSW i Deloitte Legal za pomoc prawną! Dziękuję zespołowi Puro za świetną pracę wykonaną do tej pory! Kontynuujemy budowę naszego drugiego hotelu w Warszawie, z datą otwarcia w 4Q 2024 roku! Do tej pory budowaliśmy hotel z czystego kapitału własnego, budowa jest na zaawansowanym etapie i najwyższy czas, aby banki dołączyły do tego przedsięwzięcia!”

Działka przy ul. Canaletta w sąsiedztwie pl. Teatralnego kupiona została w 2021 r. od firmy Strabag Real Estate już z pozwoleniem na budowę. 10-kondygnacyjny hotel z dwiema kondygnacjami podziemnymi, gdzie znajdzie się garaż, będzie miał 5,9 tys. m kw. powierzchni użytkowej i zaoferuje 192 pokoje, część konferencyjną, restaurację, sky bar, SPA i siłownię. Zaprojektowany został przez biuro Kikowski Architekci, a wnętrza przez duńską pracownię GamFratesi. Inwestorem jest spółka Genfer Hotel Canaletta. Prace budowlane jako generalny wykonawca prowadzi firma Totalbud. Będzie to drugi hotel tej sieci w Warszawie, po otwartym w 2019 r. Puro Centrum przy ul. Widok ze 149 pokojami.

Sieć w tym roku rozpoczęła też budowę hotelu w ścisłym centrum Budapesztu z 212 pokojami i apartamentami, restauracją, kawiarnią, barem, salami konferencyjnymi, SPA i fitness na działce kupione w ub.r Otwarcie zaplanowane jest na 2026 rok. Już w tym roku sieć kupiła też nieruchomość w centrum Pragi, gdzie planuje zaadaptować na hotel z ok. 160 pokojami istniejący budynek.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *