Profitroom z tytułem Company to Watch w konkursie Deloitte Technology Fast 50 CE 2023

Profitroom - dostawca technologii rezerwacyjnych dla większości polskich obiektów hotelowych - otrzymał tytuł Company to Watch w rankingu Technology Fast 50 CE 2023 organizowanej przez międzynarodową firmę doradczo-audytorską Deloitte.

Deloitte już po raz 24. zorganizował konkurs, którego celem jest wyłonienie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie. Każda spółka ubiegająca się o udział w programie musiała spełnić następujące kryteria:

  • posiadać siedzibę w jednym z krajów Europy Środkowej;
  • być firmą technologiczną, której roczne przychody przekraczały 100 tys. euro;
  • być właścicielem praw własności intelektualnej lub zastrzeżonej technologii sprzedawanych klientom w produktach, generujących większość przychodów operacyjnych spółki;
  • posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe zagranicznych inwestorów strategicznych.

Do rywalizacji w konkursie przystąpiły setkifirm z branży tech. Żeby znaleźć się w rankingu każda z nich musiała przedstawić raporty finansowe z ostatnich czterech lat. Tylko te, których dynamika wzrostu była najwyższa mogły znaleźć się w zestawieniu. Przychody Profitroom w badanym okresie wzrosły o 98 proc.

– Znalezienie się w rankingu tego prestiżowego konkursu jest dla nas dużym wyróżnieniem. Od lat naszą strategią jest dynamiczny wzrost, który sukcesywnie realizujemy. Cieszymy się, że spośród tak wielu firm technologicznych z regionu to właśnie nasze poziomy wzrostów okazały się być wyróżniającymi. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy już dojrzałą firmą, gdzie utrzymanie tak wysokiej dynamiki wzrostu jest dużym wyzwaniem – powiedział Marcin Dragan, założyciel i CEO Profitroom.

Profitroom dostarcza systemy rezerwacji dla ponad 3,5 tys. klientów w 45 krajach na świecie. Jego rozwiązania zwiększają direct booking oraz automatyzują procesy marketingowo-sprzedażowe w hotelach. – Technologia, którą rozwijamy każdego dnia wspiera realizowanie przez hotele strategii direct booking. Jest to najbardziej efektywna forma pozyskiwania rezerwacji, nie tylko ze względu na niski koszt, ale również z tytułu możliwości budowania marki hotelowej i lojalności gości – dodał Marcin Dragan.

Pełna lista nagrodzonych w konkursie Deloitte oraz więcej informacji o rankingu można znaleźć tutaj.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *