Qubus Hotel Katowice otwarty   OTWARCIA

30 listopada o 18:00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie Qubus Hotelu Katowice z 97 designerskimi pokojami i apartamentem, restauracją z tarasem na 50 osób, dwoma kameralnymi salami konferencyjnymi oraz sauną i siłownią. Ideą przewodnią obiektu jest lokalność i ekologia. To 12. obiekt sieci Qubus Hotel.

Fot. My Drone

Budowa hotelu ruszyła w 2019 r. i została wstrzymana w trakcie pandemii po zrealizowaniu parkingu podziemnego i poziomu 0. Wznowiono ją jesienią ub.r. i zrealizowano w ekspresowym tempie. Do 2016 r. Qubus działał też w Katowicach w najwyższym biurowcu w mieście – Altus, ale po zmianie właściciela i zakończeniu umowy dzierżawy, wprowadzono tam markę Courtyard by Marriott. – Bardzo cieszymy się, że wróciliśmy do Katowic i to z tak pięknym obiektem. Dziękujemy włodarzom miasta za efektywną współpracę i otwarcie na rozwój biznesowy miasta. Dziękujemy Hotel Inwest za szybkie i sprawne zakończenie budowy. Dziękuję także swoim pracownikom i współpracownikom z całej sieci, którzy od wielu miesięcy ciężko pracowali nad tym projektem  – mówił podczas otwarcia Szymon Przydworski, dyrektor Qubus Hotel Katowice. – Obiekt spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Jesteśmy pewni, że jakość, którą proponujemy spotka się z aprobatą gości, a to jest dla nas najważniejsze.

Na imprezie inaugurującej działalność hotelu bawiło się ponad 120 gości, wśród nich kontrahenci firmy, władze miasta oraz sami pracownicy, którzy przez ostatnie miesiące pracowali przy projekcie budowy obiektu.  Idea lokalności obiektu jest dla Qubus Hotel bardzo ważna, dlatego podczas przyjęcia można było obserwować wiele nawiązań do śląskiej kultury. Przed 18:00 przy wejściu do hotelu rozbrzmiały dźwięki zagrane przez lokalną Górniczą Orkiestrę Dętą „Bytom” im. Józefa Słodczyka. Następnie śląski artysta Grzegorz Poloczek, który poprowadził przyjęcie, zaprosił gości na krótką przemowę prezesa zarządu sieci Qubus Hotel, Artura Hajduka oraz dyrektora Szymona Przydworskiego, który ostatecznie przeciął symboliczną wstęgę otwierającą Qubus Hotel Katowice.

Na gości, którzy przybyli świętować otwarcie, czekało wiele atrakcji. Szefowie kuchni Qubus Hotel zaserwowali m.in. śląskie specjały, podczas pokazu barmańskiego goście mogli podziwiać i kosztować wyjątkowych koktajli i wykwintnych  win, a następnie posłuchać znanych utworów granych przez kwartet jazzowy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *