Grudniowa akcja charytatywna hotelu Żubrówka w Białowieży na rzecz Hospicjum Proroka Eliasza

W grudniu 4-gwiazdkowy hotel Żubrówka oferujący 110 pokoi i apartamentów z każdego wykupionego noclegu przekaże 1 złotówkę, która zasili konto Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza. Szacuje, że na rzecz hospicjum trafi kilka tysięcy zł. Inicjatywa ma dać nie tylko jednorazową korzyść hospicjum, ale chodzi także o promocję działalności Fundacji i zachęcenie do jej systematycznego wspierania.

To dzięki pomocy darczyńców Hospicjum Proroka Eliasza udziela bezpłatnej pomocy medycznej nieuleczalnie pacjentom na podlaskich wsiach. Fundacja prowadzi hospicjum stacjonarne w Makówce koło Hajnówki, a także hospicjum domowe na terenie pięciu podlaskich gmin.

– Jesteśmy pełni podziwu dla pracy, jaką wykonuje zespół Hospicjum Proroka Eliasza. Ich empatia, poświęcenie i profesjonalizm, z jakim opiekują się pacjentami u schyłku życia, to nieoceniona wartość. Aby wesprzeć ich w niesieniu pomocy, postanowiliśmy, że przez cały grudzień, każdy pobyt w naszym hotelu to 1 zł na rzecz Fundacji – mówi Andrzej Malinowski, dyrektor Hotelu Żubrówka. – Przyjeżdżają do nas goście z różnych stron kraju, a promocja działalności Fundacji to dodatkowy walor akcji. Być może dzięki temu Fundacja pozyska nowych darczyńców, którzy zdecydują się cyklicznie ją wspierać, np. przy rozliczeniu 1,5 proc. podatku.

Hotel Żubrówka to miejsce, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów chcących zwiedzić Puszczę Białowieską. Oferuje SPA, kompleks basenowy i restaurację. Hotel w Białowieży zdecydował się pomóc podopiecznym Fundacji pomimo trudnej sytuacji branży turystycznej na Podlasiu. Zdajemy sobie sprawę, że teraz szefowie hoteli, pensjonatów w tej części Polski oglądają dwa razy każdą złotówkę, zanim ją wydadzą. Najpierw pandemia, później napięcia na granicy. Tym bardziej doceniamy inicjatywę Hotelu Żubrówka, który postanowił podzielić się dobrem i pomóc naszym podopiecznym – mówi Michał Buraczewski, specjalista ds. PR w Hospicjum Proroka Eliasza.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *