APA Wojciechowski projektuje Canopy by Hilton Warszawa   INWESTYCJE

Hotel Canopy by Hilton Warsaw ze 170 pokojami przy ul. Wilczej, którego otwarcie zaplanowane jest na 2025 r., projektowany jest przez firmę APA Wojciechowski Architekci. Design hotelu ma być eklektycznym połączeniem nowoczesności z wyrafinowaną elegancją i artystycznymi detalami.

Canopy by Hilton powstający w miejscu wyburzonego już budynku biurowego Wilcza House z lat 50. XX wieku, będzie pierwszym hotelem sieci Hilton w Polsce pod marką lifestylową. Okolica, w której się znajdzie to miejsce o rozbudowanej infrastrukturze usługowo-handlowej, wpisującej się w zachowany przedwojenny charakter dzielnicy. Inwestycją będzie zarządzać firma TFG Hotels. – Z dumą ogłaszamy naszą współpracę z renomowaną firmą APA Wojciechowski Architekci przy projekcie nowego hotelu Hilton by Canopy w Warszawie. Bardzo cenimy lekkość i zdolność zespołu APA w tworzeniu unikalnych koncepcji, które idealnie wpisują się w naszą wizję, tworząc eklektyczne połączenie nowoczesności, elegancji i finezji. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie niezapomniane doświadczenia dla naszych przyszłych gości, jednocześnie sprawiając, że Canopy by Hilton stanie się prawdziwym arcydziełem w samym sercu Warszawy mówi Anna Fijałkowska, CEO w TFG Hotels.

Ulica Wilcza wyróżnia się historyczną zabudową, której znaczna część przetrwała do dzisiaj. Skrzyżowanie ul. Wilczej i Poznańskiej tętniło życiem już przed II wojną, a i obecnie liczne cukiernie, restauracje, bary, sklepiki, butiki, warsztaty rzemieślnicze i księgarnie sprawiają, że w oprawie dawnych kamienic toczy się aktywne, współczesne miejskie życie.

Od samego początku sposób, w jaki myśleliśmy o projekcie, determinował intensywny i pełen życia charakter leżącej w samym sercu Warszawy urokliwej ulicy Wilczej z wciąż odczuwalnym duchem dawnej atmosfery miasta mówi Anna Kurowska, architekt prowadzący w APA Wojciechowski Architekci.

Nowa inwestycja nawiązuje do poprzedniego, modernistycznego obiektu biurowego Wilcza House. – Jej hotelowa funkcja koresponduje z budynkami mieszkaniowymi bliskiego otoczenia. W architekturze okolicznych gmachów przenikają się wątki XIX-wiecznych renesansowych, eleganckich kamienic, pierwsze formy stylu secesyjnego i art deco, proste kształty modernizmu oraz socrealistyczne surowe podziały. Wszystkie te elementy miały znaczący wpływ na kształt naszego projektu opisuje Joanna Nowosadzka, achitektka w APA Wojciechowski Architekci.

Dziewięciokondygnacyjna bryła inwestycji została wpisana w kształt narożnej działki, zamykając pierzeje ulic Wilczej i Poznańskiej. Uskokowy kształt obiektu z wieńczącą go konstrukcją ogrodu zimowego ma na celu podkreślenie dominującego charakteru obiektu. Miks zabytkowej architektury XIX-wiecznych kamienic oraz modernistycznych przykładów obiektów powojennych nadaje niepowtarzalny odbiór ulicy. To połączenie w znaczący sposób wpłynęło na sposób, w jaki ukształtowaliśmy elewację hotelu. Zaprojektowane przez nas charakterystyczne wyoblenia eksponowanego narożnika u zbiegu ul. Wilczej i Poznańskiej mają nawiązywać do modernistycznej zabudowy. Cofnięte glify jednolitych, kwadratowych okien odwołują się do zabudowy kamienicznej. Zakrzywione balkony będą natomiast subtelnym ukłonem w stronę łuków barokowej architektury. Całość obiektu ożywiły elementy w kolorze miedzi, które świetnie kontrastują z jasnym odcieniem całości bryły. Poprzez te nietypowe połączenia chcieliśmy zachować eklektyczny charakter ulicy uzupełnia Anna Kurowska. A Joanna Nowosadzka uzupełnia: Z tarasu na ostatniej kondygnacji, wycofanej delikatnie względem fasady, rozpościera się malowniczy widok na dachy i serce Warszawy. Zaprojektowany przez nas ogród zimowy stanowi hołd dla dawnej kopuły, która niegdyś wieńczyła to miejsce. Stworzenie tego miejsca z prostych form, użycie szlachetnych materiałów i dbałość o subtelne detale, razem z wrażeniem przenikania i transparentności, sprawiają, że budynek stanowi jedno z najbardziej autentycznych miejsc w Warszawie – uważa architekta APA Wojciechowski

Uwagę mają przyciągać duże przeszklenia parteru oraz zaoblenia w strefach wejściowych, „zapraszające” do hotelowych wnętrz, jednocześnie nadając budynkowi eleganckiego charakteru. Do wejścia dodatkowo zachęcać ma dziedziniec, położony w dalszym planie holu wejściowego. Ten zielony zakątek stanowi nie tylko ozdobę wizualną, ale także odzwierciedla zaangażowanie w stworzenie harmonijnej przestrzeni. Zielony dziedziniec to nasza odpowiedź na pragnienie stworzenia przyjaznego, naturalnego miejsca w sercu miejskiej dżungli. Chcieliśmy, aby przyszli goście mieli dostęp do spokojnego otoczenia, w którym mogą zregenerować siły po dniu pełnym wrażeń. To nie tylko atrakcyjna przestrzeń wizualna, ale także praktyczne rozwiązanie, integrujące naturalne elementy z nowoczesną architekturąwyjaśnia Anna Kurowska.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *