Proekologiczne projektowanie opakowań – innowacja od Design and Business   MATERIAŁ PARTNERA

Trendy ekologicznego projektowania dotyczą coraz częściej nie tylko branż generujących duże ilości odpadów czy zużywających znaczne ilości energii. W połączeniu z rosnącą świadomością konsumencką czy regulacjami prawnymi wyznaczającymi np. ilość recyklatów w produkcji nowych wyrobów, ekoprojektowanie to nie tylko trend ale konieczność.

Firma Design and Business specjalizująca się od lat we wzornictwie przemysłowym stara się wyznacza

standardy w wielu obszarach proekologicznego projektowania jak dobór materiałów, minimalizacja śladu węglowego w cyklu życia produktów czy projektowaniu rozwiązań o dużej trwałości lub reużywalności. Od 2015 roku jako wiodący wykonawca projektów wzorniczych, firma Design and Business nieustannie dąży do wprowadzania innowacji, które odmieniają rynek. Jednym z ostatnich projektów, wspieranych przez Fundusze Norweskie, jest opracowanie innowacyjnej usługi doradczej w zakresie projektowania i produkcji małoseryjnych, ekologicznych opakowań. Opracowana usługa ma na celu dostosowanie opakowań do potrzeb branży HoReCa z zachowaniem zasad ekologicznego projektowania.

Ten ambitny projekt koncentruje się na tworzeniu rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów, przy użyciu wyłącznie materiałów nadających się do recyklingu. Z myślą o branży HoReCa oraz producentach żywności ekologicznej, Design and Business stworzyło linię opakowań, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również estetycznie dopasowane do oczekiwań i strategii marketingowych klientów. Ta innowacyjna inicjatywa stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na niskonakładowe, ekologiczne opakowania, które do tej pory były trudno dostępne na rynku. Dzięki innowacyjnej usłudze następuje redukcja strat typowych dla dużych drukarni, które w samym rozruchu generują znaczne ilości odpadów. Inwestycje w precyzyjne maszyny i zaprojektowany zgodnie z zasadami UX proces usługowy ma na celu tworzenie dopasowanych do zamawiających rozwiązań na bazie opracowanej linii opakowań, z możliwościami ekologicznej personalizacji (np. nadruków/przetłoczeń/nowych sposobów zamykania itp.)

Projekt ten ma również na celu zwiększenie świadomości społecznej o możliwościach, jakie oferują Fundusze Norweskie i EOG, co przekłada się na wzrost konkurencyjności firmy na rynku ekologicznych opakowań. Prezes spółki, Dominika Czechowska komentując rezultaty wypracowane w ramach projektu podkreśla: "Jesteśmy dumni z naszej roli w kreowaniu innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań. Nasza praca nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale także otwiera nowe możliwości dla przedsiębiorstw, które chcą łączyć ekologię z praktycznym wzornictwem. Cieszy nas fakt, że rezultaty projektu mogą być adresowane zarówno do dużych odbiorców jak i małych, często lokalnych producentów, którzy nie potrzebują wielkoseryjnej, często wysokoodpadowej produkcji"

Design and Business nie tylko projektuje, ale również bada i wdraża swoje pomysły, co czyni ich ofertę unikalną na tle konkurencji. Z doświadczeniem we współpracy z różnorodnymi branżami, od żywnościowej, przez HoReCa, aż po medyczną i motoryzacyjną, firma zdobyła wiedzę i umiejętności, które pozwalają na dostosowanie swoich usług do specyficznych wymagań każdego klienta.

W obliczu tych osiągnięć, Design and Business zaprasza wszystkie przedsiębiorstwa zainteresowane ekologicznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami opakowań do współpracy. Zespół ekspertów jest gotowy dostosować zaprojektowane ekologiczne opakowania do specyficznych wymagań każdego projektu, łącząc kreatywność z ekologią i praktycznością.

To, co wyróżnia Design and Business, to nie tylko zaangażowanie w ochronę środowiska, ale także umiejętność tworzenia produktów, które są atrakcyjne rynkowo, proste we wdrożeniu i łatwe w użytkowaniu. Współpraca z tą firmą to gwarancja innowacyjnych rozwiązań, które idą w parze z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną.

Zespół ekspertów jest gotowy dostosować zaprojektowane ekologiczne opakowania do specyficznych wymagań każdego projektu, łącząc kreatywność z ekologią i praktycznością.

Firma realizuje również audyty Gospodarki Obiegu Zamkniętego – GOZ.

Kontakt info@designandbusiness.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *