W Międzyzdrojach rozpoczyna się inwestycja The SEA Resort. Operatorem będzie Europlan   INWESTYCJE

Poznańska spółka MINDE rozpoczyna w Międzyzdrojach inwestycję The SEA Resort w standardzie 5-gwiazdkowym ze 153 apartamentami oraz pełnym zapleczem resortowym przy ul. Promenada Gwiazd 15. Komercjalizację inwestycji prowadzi ASSETHOME ze Szczecina, generalnym wykonawcą jest firma WPIP Construction, a operatorem obiektu będzie Europlan Artura Koziei.

W SEA Resort znajdą się lokale od 28 do 117 m kw. oraz przeszklone penthouse’y na ostatnim piętrze, a także m.in. strefa basenowa z basenem infinity, strefa saun, gabinety SPA, jacuzzi zewnętrzne, fitness, restauracja połączona z lobby barem, sky bar, tarasy widokowe i kids room. – The Sea Resort to unikatowa inwestycja nad Bałtykiem, resort który nie ma słabych stron, zarówno lokalizacja jak i standard zapewniają klientom unikatowość i niespotykany luksus użytkowaniaprzekonuje Michał Wąsik, prezes zarządu ASSETHOME.

Działalność operacyjna została powierzona firmie Europlan, która zarządza m.in. kompleksem Lake Hill w Sosnówce i wydzierżawionym w tym roku 5-gwiazdkowym Pałacem Pakoszów, obydwa pod Jelenią Górą, a w I kwartale przyszłego roku otwiera 5-gwiazdkowy hotel Sanssouci MGallery w Karpaczu, podpisała też umowę na zarządzanie planowanym hotelem Motlava w Gdańsku. Twórca grupy, Artur Kozieja, został wybrany Człowiekiem Roku Polskiego Hotelarstwa 2023 przez magazyn „Hotelarz”. Generalnym wykonawcą została firma WPIP z Jasina pod Poznaniem, posiadająca 30-letnie doświadczenie i ponad 300 zrealizowanych inwestycji, Budowlana Firma Roku 2021 i 2022 miesięcznika „Builder".

Pierwsze informacje o tej inwestycji jeszcze pod nazwą By the Sea Resort z 207 pokojami w condo pojawiły w 2018 r., gdy podpisana została umowa o wartości 70,5 mln zł na generalne wykonawstwo ze spółką Awbud należącą do Murapolu, a prace zakończyć się miały w 2020 r. Ale jak podano wówczas w komunikacie było to uzależnione od uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę oraz od pozytywnej decyzji banku, w którym spółka Minde złożyła wniosek o kredyt na budowę obiektu. Na początku 2019 r. Awbud poinformował, że „nie otrzymał od Minde powiadomienia o ziszczeniu się albo powiadomienia o braku ziszczenia się warunków wejścia w życie umowy”, w związku z czym „umowę uważa się za niezawartą”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W Międzyzdrojach rozpoczyna się inwestycja The SEA Resort. Operatorem będzie Europlan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *