1 grudnia rusza Qubus Hotel Katowice

W centrum Katowic 1 grudnia rusza 4-gwiazdkowy Qubus Hotel z 97 pokojami i apartamentem, restauracją z tarasem na 50 osób, dwiema kameralnymi salami konferencyjnymi na 20 i 10 osób oraz sauną i siłownią. Ideą przewodnią obiektu jest lokalność i ekologia. To 12. obiekt sieci Qubus Hotel i pierwszy nowy od 2011 r., gdy otwarty został hotel w Bielsku-Białej.

Budowa hotelu w Katowicach ruszyła jesienią 2019 r. i została wstrzymana po wybuchu pandemii na etapie poziomu 0 z parkingiem podziemnym. Wznowiono ją jesienią ub.r. i zrealizowano w ekspresowym tempie od postawienia pierwszej kondygnacji po wyposażenie wszystkich pokoi. Projekt architektoniczny przygotowało biuro Czora & Czora z Katowic, a pokoi z wykorzystaniem drewna, wełny, betonu strukturalnego i szkła pracownia MIXD z Wrocławia. – Projekt pokoju jest połączeniem minimalizmu z elementami polskiego designu. Zależało nam na nawiązaniu do lokalizacji, dlatego w pokoju są m.in. ilustracje polskich artystów czy meble polskich firm, takich jak Fameg i Noo.ma – opisuje Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD. Wszystkie pokoje wyposażone są m.in. w klimatyzację i 55-calowe telewizory. – Pokój charakteryzują wysokiej jakości materiały, m.in. fornir dębowy czy wełniana wykładzina, które są zestawione z surowymi wykończeniami żelbetonowymi – mówi Joanna Mazurek, associate design direction MIXD. – Duży nacisk położyliśmy na ergonomię, stąd charakterystyczne ścięcia i kształty mebli, dzięki czemu wnętrze nabrało dynamizmu. Za sprawną realizację inwestycji odpowiadała firma Hotel Inwest Ireneusza Dudka. Dyrektorem hotelu został Szymon Przydworski, wcześniej zastępca dyrektora w Qubus Hotel Kraków. Do 2016 r. hotel pod marką Qubus działał w Katowicach w najwyższym biurowcu w mieście – Altus, ale po zmianie właściciela i zakończeniu umowy dzierżawy wprowadzono tam markę Courtyard by Marriott. – Bardzo cieszymy się, że wróciliśmy do Katowic, i to z tak pięknym obiektem. Dziękujemy włodarzom miasta za efektywną współpracę i otwarcie na rozwój biznesowy miasta. Dziękujemy firmie Hotel Inwest za szybkie i sprawne zakończenie budowy – mówi Szymon Przydworski. W polskiej sieci Qubus Hotel z norweskim kapitałem działa obecnie 12 hoteli z ok. 1,3 tys. pokoi m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Kielcach, Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *