Banki udzieliły kredytu na budowę hotelu! Puro Canalleta w Warszawie

Przemysław Wieczorek, prezes zarządu Puro Hotel Development, poinformował o podpisaniu umowy kredytowej z Santander Bank Polska i Bankiem Pekao SA na rozwój i długoterminowe finansowanie hotelu Puro Canaletta w Warszawie, którego inwestorem jest spółka Genfer Hotel Canaletta. Budowa rozpoczęła się w styczniu tego roku, a otwarty ma zostać do końca 2024 r.

Działka przy ul. Canaletta w sąsiedztwie pl. Teatralnego kupiona została w 2021 r. od firmy Strabag Real Estate już z pozwoleniem na budowę. „Wielkie podziękowania dla naszych wieloletnich partnerów Santander Bank Polska i Bank Pekao SA. Z tego co wiem, jest to pierwszy post-covidowy projekt hotelowy + finansowanie inwestycji w Polsce. (…) Do tej pory budowaliśmy hotel z czystego kapitału własnego, budowa jest na zaawansowanym etapie i najwyższy czas, aby banki dołączyły do tego przedsięwzięcia!”

– napisał Przemysław Wieczorek w serwisie LinkedInn. 10-kondygnacyjny hotel z dwiema kondygnacjami podziemnymi, gdzie znajdzie się garaż, będzie miał 5,9 tys. m kw. powierzchni użytkowej i zaoferuje 192 pokoje, część konferencyjną, restaurację, sky bar, SPA i siłownię. Zaprojektowany został przez biuro Kikowski Architekci, a wnętrza przez duńską pracownię GamFratesi. Generalnym wykonawcą jest firma Totalbud. Pierwszy Puro Hotel w Warszawie ze 149 pokojami otwarty został w 2019 r. przy ul. Widok. Sieć w tym roku rozpoczęła też budowę hotelu w ścisłym centrum Budapesztu z 212 pokojami i apartamentami, pod który działkę kupiła w 2022 r.

Otwarcie zaplanowane jest na 2026 r. Już w tym roku sieć kupiła też nieruchomość w centrum Pragi, gdzie planuje zaadaptować na hotel z ok. 160 pokojami istniejący budynek. Natomiast na razie nie planuje wznowienia inwestycji w Katowicach, rozpoczętej w 2019 r. i przerwanej po wybuchu pandemii, dopóki nie uzyska na nią finansowania bankowego. Taka sama jest sytuacja inwestycji we Wrocławiu, pod którą działka kupiona została jeszcze w 2016 r., ale tam budowa się nie rozpoczęła. Sieć posiada też jeszcze dwie działki w Warszawie, jedną przy ul. Waliców, kupioną w połowie ubiegłej dekady, a drugą przy ul. Mariańskiej w sąsiedztwie ronda ONZ, kupioną już w 2021 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *