WARSZAWA-GROCHÓW: hotel Felix do wyburzenia

Hotel Felix z 227 pokojami przy ul. Omulewskiej w sąsiedztwie ronda Wiatraczna, działający wcześniej pod marką Best Western, zostanie wyburzony. W jego miejscu powstanie budynek z 251 mieszkaniami spółki Unidevelopment należącej do Grupy Unibep. Nieruchomość została sprzedana przez Satoria Group w ub.r. (obecnie jest jej dzierżawcą) za 48 mln zł.

Deweloper, który chce wybudować nową inwestycję korzystając z trybu „lex deweloper” (plan miejscowy nie przewiduje w tym miejscu funkcji mieszkaniowej), rozpoczął dialog społeczny z okolicznymi mieszkańcami, chcąc na etapie planowania poznać ich opinie, a także z organizacjami społecznymi i ruchami miejskimi. Spółka planuje budowę przy ul. Omulewskiej budynku składającego się z czterech brył połączonych garażem podziemnym. Po zakończeniu konsultacji opublikowany zostanie ogólnodostępny raport. Można więc założyć, że hotel działać będzie co najmniej do 2025 r. Budynek powstał w obrębie osiedla z wielkiej płyty na początku lat 80. i pierwotnie funkcjonował jako hotel robotniczy. Od 1994 r. zaczął działać jako hotel Felix, który wszedł do sieci PUHiT (później zmieniła ona nazwę na Satoria Group). W 2011 r. po trzyletniej modernizacji zaczął działać pod marką Best Western, ale pod koniec ub.r. wyszedł z sieci, podobnie jak hotel Satoria Group na Podgórzu w Krakowie, który obecnie ponownie działa pod nazwą Galicya.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *