Kompleks Arłamów od 2024 r. z energią elektryczną w 100 proc. z OZE

Hotel Arłamów podpisał umowę z Respect Energy na zakup energii elektrycznej pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii (OZE). Zawarte porozumienie umożliwi roczną redukcję emisji CO2₂na poziomie ponad 5 t. Dzięki temu od 2024 r. cała energia elektryczna zużywana na potrzeby działalności hotelu pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych.

To krok w rozwoju EKOArłamów – polityki środowiskowej, której celem jest ochrona środowiska naturalnego i ograniczenie negatywnego wpływu wywieranego przez działalność hotelu. Obecnie większość energii elektrycznej wykorzystywanej przez hotel pochodzi z własnej elektrociepłowni oraz instalacji fotowoltaicznych. Elektrociepłownia z technologią trigeneracji to jeden z najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w Polsce, który wykorzystuje jako opał biomasę z drewna. Instalacja produkuje energię elektryczną, ciepło oraz wodę lodową do systemów klimatyzacji. – Kompleks hotelowy Arłamów to obiekt, który dzięki współpracy nawiązanej z firmą Respect Energy zasilany będzie energią pochodzącą w 100 proc. z odnawialnych źródeł. Cieszymy się, że ten wyjątkowy hotel zapewni swoim gościom zieloną i czystą energię – powiedział Sebastian Jabłoński, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Respect Energy. W ostatnim czasie Respect Energy podpisała umowę m.in. z PTWP Event Center, w efekcie której dwa obiekty w katowickiej Strefie Kultury – Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) – dołączą do grona nieruchomości zasilanych zieloną energią. Firma Respect Energy od 10 lat inwestuje w infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, poszerzając w ten sposób własne portfolio odnawialnych źródeł energii i rozbudowując ofertę dla klientów. Firma działa na 24 rynkach i współpracuje z ponad 600 producentami energii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *