Sofitel Grand Sopot z certyfikatem Green Key

Hotel Sofitel Grand Sopot został uhonorowany prestiżowym certyfikatem Green Key, który jest międzynarodowym standardem w dziedzinie zrównoważonej turystyki ekologicznej. Stanowi on potwierdzenie zaangażowania Sofitel Grand Sopot w promowanie ekologicznych praktyk w sektorze hotelowym, mających na celu ochronę środowiska naturalnego.

Program certyfikacji Green Key promuje zrównoważone praktyki, a certyfikat ten jest efektem intensywnych wysiłków hotelu w zakresie oszczędzania energii, ochrony wody, zarządzania odpadami oraz edukacji ekologicznej. – W Sofitel Grand Sopot nie tylko zapewniamy naszym gościom komfortowy pobyt, ale także angażujemy się w działania na rzecz ochrony środowiska. Naszym celem jest minimalizacja negatywnego wpływu na przyrodę, co osiągamy poprzez oszczędzanie energii i wody, redukcję odpadów oraz promowanie lokalnych produktów i ekologicznych praktyk. Ten certyfikat stanowi nasze zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń – mówi Joanna Kaszubowska, dyrektor generalna Sofitel Grand Sopot. Sofitel Grand Sopot podejmuje wiele inicjatyw zrównoważonego rozwoju, w tym promowanie ekologicznych środków transportu, recykling kostek mydła, minimalizację plastiku oraz oferowanie dań wegańskich i wegetariańskich w restauracji. Ponadto pracownicy hotelu uczestniczą w akcjach sprzątania plaży i lasu, a także promują ekologiczne zachowanie w miejscu pracy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *