Ghelamco sprzedało wieżę hotelową w Warszawie, pozostając dzierżawcą hoteli   TRANSAKCJE

Ghelamco poinformowało o finalizacji sprzedaży kompleksu hotelowego Crown Plaza – Holiday Inn Express The HUB w Warszawie z 430 pokojami przy rondzie Daszyńskiego francuskiemu funduszowi nieruchomościowemu Corum XL za 69 mln euro. To sprzedaż trzeciego i zarazem ostatniego budynku z portfela Ghelamco w kompleksie The Warsaw HUB. Spółka Ghelamco Hotel pozostanie dzierżawcą obu hoteli zarządzanych przez sieć IHG Hotels & Resorts.

– Była to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości w Polsce w 2023 roku i pozytywny sygnał dla całej branży  powrót do sprzedaży projektów o znaczącym wolumenie mówi Jarosław Zagórski, członek zarządu i dyrektor zarządzający Ghelamco. – Sprzedaż wieży hotelowej to dla nas ważny etap zamykający ogromną inwestycję, jaką była realizacja i komercjalizacja kompleksu The Warsaw HUB. Budynek wpisał się w pejzaż Warszawy i stał się bardzo ważną częścią biznesowego charakteru Woli. Funkcjonujące w nim Crowne Plaza i Holiday Inn Express cieszą się renomą i dużym obłożeniem przez cały rok. To zarazem jedyne hotele w rejonie ronda Daszyńskiego, które stanowi przecież środek ciężkości biznesowego centrum Warszawy. Gratulujemy nowemu właścicielowi, funduszowi Corum XL, znakomitej inwestycji w pewne i perspektywiczne aktywo.

Na kompleks The Warsaw HUB składają się trzy budynki: dwa 130-metrowe biurowce sprzedane w 2022 r. firmie Google Poland za 582,7 mln euro (ok. 2,7 mld zł), co było największą pojedynczą transakcją biurową w historii rynku polskiego oraz Europy Środkowo-Wschodniej oraz 86-metrowa wieża hotelowa, połączone ze sobą pasażem handlowo-usługowym, również sprzedanym w transakcji z Google Poland. Pod koniec lipca tego roku Ghelamco poinformowało o podpisaniu umowy przedwstępnej na sprzedaż części hotelowej funduszowi Coram XL z centralą w Paryżu, posiadającym aktywa o wartości ok. 2 mld euro,  a w Polsce kilka budynków biurowych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. – Nasz fundusz kontynuuje ekspansję w strategicznych lokalizacjach w Europie, nabywając wieżę hotelową w kompleksie The Warsaw HUB. Nabycie budynku w sprawdzonej lokalizacji, w połączeniu z dobrymi wynikami hotelu, jest wyjątkowym uzupełnieniem portfolio Corum XL. Jesteśmy wdzięczni Ghelamco za transakcję i cieszymy się na owocną współpracę – powiedziała partner, dyrektor inwestycyjny Corum Asset Management, Melanie Ballu.

Ghelamco w transakcji doradzały firmy Greenberg Traurig, RymarzZdort, MDDP, Cushman&Wakefield i CBRE, zaś Corum XL – HoganLovells i Gleeds.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *