Ghelamco sprzedaje Crowne Plaza – Holiday Inn Express The Hub za 69 mln euro

Grupa Ghelamco sprzedaje hotelową część kompleksu The Warsaw Hub z Crowne Plaza i Holiday Inn Express z 430 pokojami w Warszawie za 69 mln euro (ok. 300 mln zł) francuskiemu funduszowi nieruchomościowemu Corum XL. Transakcja ma się zakończyć na początku przyszłego roku. Wcześniej sprzedane zostały firmie Google Poland za 582,7 mln euro (ok. 2,7 mld zł) połączone z nim dwa biurowce.

Na kompleks The Warsaw Hub składają się trzy budynki: dwa, sprzedane w marcu 2022 r., 130-metrowe biurowce i 86-metrowa wieża hotelowa, połączone ze sobą pasażem handlowo- -usługowym, również sprzedanym w transakcji z Google Poland. Firma była jednym z największych najemców w The Warsaw Hub, gdzie wynajmowała 20 tys. m kw. z oferowanych 75 tys. Była to największa pojedyncza transakcja biurowa w historii rynku polskiego oraz Europy Środkowo-Wschodniej. W sierpniu tego roku Ghelamco poinformowało o podpisaniu umowy przedwstępnej na sprzedaż części hotelowej funduszowi Coram XL, a transakcja miała zostać dopięta do końca października.

Pod koniec października podpisano jednak aneks do umowy, według którego płatność podzielona została na zaliczkę w kwocie 40 mln euro „powiększoną o znajdującą zastosowanie stawkę podatku od towarów i usług”, płatną w dacie zawarcia aneksu, oraz drugą, w kwocie 29 mln euro, płatną w dacie zawarcia umowy przyrzeczonej „najpóźniej do 31 stycznia 2024 r., z zastrzeżeniem możliwości przedłużenia tego terminu w określonych przypadkach najpóźniej do dnia 29 marca 2024 r.”. Fundusz Corum XL z centralą w Paryżu, zarządzany przez Corum Asset Management, jest w Polsce właścicielem kilku budynków biurowych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. 21-piętrowym kompleksem z 212-pokojowym Crowne Plaza i 218-pokojowym Holiday Inn Express na niższych piętrach o łącznej powierzchni 21 tys. m kw. zarządza sieć IHG. Kompleks hotelowy otwarty został przy rondzie Daszyńskiego w listopadzie 2020 r. Oferuje m.in. restaurację Nova Wola, Signature Bar w lobby, skybar The Roof na ostatnim piętrze, siłownię, saunę oraz centrum konferencyjne o powierzchni ponad 1,4 tys. m kw. z 30 salami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *