Grudzień – miesiąc pomagania w Grupie PHH

Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego, tradycyjnie już w okresie przedświątecznym, włączyła się w szereg działań charytatywnych. Pracownicy w tym roku wspierają
m.in. akcję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – Listy do św. Mikołaja, akcję charytatywną „Nie bądź Sknera, kup Pampera”, organizują spotkania mikołajkowe dla dzieci z domu dziecka oraz zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt.

– Działania w zakresie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej są organizowane
w Grupie Polskiego Holdingu Hotelowego od wielu lat. Nasi pracownicy chętnie angażują się
w pomoc potrzebującym, co świadczy o ich wielkiej wrażliwości i chęci pomagania innym – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego. –
W tym roku nie tylko ponownie wsparliśmy podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, czy zorganizowaliśmy spotkania mikołajkowie dla dzieci z domów dziecka, ale włączamy się także w nowe akcje, jak „Nie bądź Sknera, kup Pampera” Fundacji Ciepły Posiłek. To dla nas niezwykle ważne, że w ten sposób nieprzerwanie od wielu lat możemy nieść pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują 

To już kolejny rok, kiedy PHH uczestniczył w Akcji Mikołaj na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Pracownicy holdingu z 12 oddziałów spółki spełnili 120 marzeń dzieci z wiosek w Mierzynie, Karlinie i Białogardzie. Pracownicy dwóch hoteli zorganizowali przyjęcia mikołajkowe dla potrzebujących dzieci. Załoga Moxy Katowice Airport obdarowała 42 dzieci z Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie prezentami. Z kolei przedstawiciele Interferie Medical Spa Świnoujście wraz z 30 dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu piekli i ozdabiali wspólnie pierniki, ubierali choinkę i uczyli się świątecznych zabaw. Nie zabrakło również odwiedzin Św. Mikołaja, który miał dla każdego dziecka przygotowany słodki upominek.

PHH włącza się również w IX edycję akcji pod hasłem „Nie bądź Sknera, kup Pampera”
przeznaczając środki pieniężne na zakup pampersów oraz wspierając fundację w organizacji balu charytatywnego. Fundacja opiekuje się m.in. placówkami Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Kraszewo Czubaki, Domy Dziecka w powiecie Otwockim, Rodzinny Dom Dziecka w Podbieli, czy organizację „Misja Pomocy”. Dodatkowo biuro zarządu spółki Interferie sfinansowało materiały, które posłużyły do przygotowania stroików oraz ozdób świątecznych przez uczniów i terapeutów ze Szkoły dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu Przylądek w Parzniewie. Część ozdób została wystawiona na sprzedaż, a dochód wsparł Fundację Lepszy Start. Pozostała część natomiast ozdobiła świątecznie hotel Interferie Medical Spa.

Podczas corocznego spotkania mikołajkowego dla pracowników i ich rodzin w hotelu Renaissance odbyła się także zbiórka koleżeńska dla dzieci z Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego w Legnicy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na spełnienie dziecięcych marzenie o wyjeździe na zimowisko. Natomiast hotel Halo Toruń wraz z harcerzami zorganizował zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy, gdzie zebrano 35 kg karmy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *