Debiut Roku 2023 – Stradom House Kraków, Autograph Collection   "HOTELARZ"

Stradom House Kraków, Autograph Collection został najlepszym hotelem otwartym w 2023 r. w Polsce w rankingu 7 NAJ „Hotelarza”. Potwierdzają to też opinie gości: „Wszystko w tym hotelu jest doskonale”, „Absolutnie rewelacyjny hotel. Doskonały we wszystkich aspektach, począwszy od lokalizacji w pobliżu Wawelu, poprzez perfekcyjną obsługę, wspaniałe pokoje, wyśmienite śniadania i znakomite centrum SPA, a kończąc na drink barze, który po prostu trzeba odwiedzić”.

Otwarty w kwietniu w kamienicy, której historia sięga XIV wieku, a jej obecny kształt architektoniczny pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku, położony między Wawelem a Kazimierzem Stradom House, Autograph Collection odwołuje się do krakowskiego dziedzictwa, oferując bogactwo unikatowych detali.W 2013 r. nieruchomość nabyła Angel Poland Group, pragnąca stworzyć wizjonerskie miejsce, na które zwrócą uwagę goście z całego świata oraz lokalna społeczność. Przez siedem lat trwał intensywny remont, w wyniku którego przywrócono budynek do stanu świetności, wydobywając jego autentyczne piękno. Wnętrza hotelu łączą wysublimowane piękno ponadczasowych form i wyjątkowych tekstur z historycznymi akcentami, takimi jak w pełni odrestaurowane freski czy sklepienia.

Stradom House pełni funkcję lifestyle’owego centrum, oferującego różnorodne doświadczenia, których odkrywanie ma stać się nową atrakcją Krakowa. Przestrzenie wspólne i pokoje, zaprojektowane przez pracownię ADC Atelier z Barcelony, odwołują się do krakowskiej historii, a zwłaszcza do czasów modernizmu z początku XX wieku. Hotel oferuje 125 pokoi i apartamentów, w tym Chapel Loft – największy apartament hotelowy w Krakowie o powierzchni 155 m kw., z własną kuchnią, fortepianem i adapterem do płyt winylowych, a także dwa Chapel Suites, o powierzchni 55 m kw. z zabytkowymi wnętrzami. Restauracja John Dory serwuje owoce morza i wyrafinowane mięsa, a restauracja Gaia inspirowana jest kuchnią krajów śródziemnomorskich oraz filozofią food sharing. Miejsce pełni też funkcję centrum eventowego dzięki szerokiej gamie przestrzeni na wynajem. Wizytówką Stradom House jest klub Hedwig's, działający w dawnej kaplicy. Goście mogą zrelaksować się w centrum odnowy biologicznej SÓL Spa, stworzonym z londyńską marką Alexandry Soveral, a także w nowoczesnym centrum SÓL Wellness z basenem, saunami i siłownią. Unikatowy charakter konceptu podkreśla jeszcze jedna nowatorska inicjatywa – Stradom House Membership Club. Dla jego członków przewidziane są liczne benefity, m.in. dostęp do strefy SÓL Wellness, przywileje w hotelu, restauracjach oraz klubie. Membership Club ma także kalendarz wydarzeń specjalnych, obejmujących warsztaty, spotkania z uznanymi osobowościami czy aktywności sportowe.

O jakości Stradom House, Autograph Collection świadczą opinie gości: na Bookingu średnia wynosi 9,4, w tym komfort oceniany jest na poziomie 9,7. „Wszystko w tym hotelu jest doskonale”, „Absolutnie rewelacyjny hotel. Doskonały we wszystkich aspektach, począwszy od lokalizacji w pobliżu Wawelu, poprzez perfekcyjną obsługę, wspaniałe pokoje, wyśmienite śniadania i znakomite centrum SPA, a kończąc na drink barze, który po prostu trzeba odwiedzić”, „Urządzony ze smakiem – elegancki, ale nie przytłaczający”, „Aspekt historycznej architektury świetnie wpasowany we współczesne potrzeby oczekiwań gości”, „Fantastyczna obsługa – uprzejma, profesjonalna i pomocna”, „Pyszne śniadania, super drinki w barze. Piękny wystrój. Fajna strefa saunowo-basenowa”, „Wspaniałe restauracje, SPA i patio”.

DEBIUTY ROKU

2022 - Saski Kraków, Curio Collection by Hilton / Verte Warszawa, Autograph Collection

2021 - Rezydent Sopot, MGallery / Crystal Mountain, Wisła

2020 - Cukrownia Żnin, Żnin

2019 - Radisson Hotel & Suites, Gdańsk

2018 - Renaissance Airport, Warszawa

2017 - Radisson Blu Resort, Świnoujście

2016 - Mercure Stare Miasto, Kraków

2015 - Puro Stare Miasto, Gdańsk

2014 - Hampton by Hilton Centrum, Warszawa

2013 - DoubleTree by Hilton, Łódź

2012 - Narvil SPA & Conference, Serock

2011 - Krasicki, Lidzbark Warmiński

2010 - Hilton, Gdańsk

2009 - Andel’s, Łódź


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *