Garamond, a Tribute Portfolio Kraków – Hotelem z Pomysłem według Czytelników „Hotelarza”   "HOTELARZ"

Krakowski Garamond, a Tribute Portfolio Hotel zwyciężył w tegorocznym głosowaniu internautów i zdobywając niemal 2 500 głosów został Laureatem konkursu "Hotel z Pomysłem 2023" w kategorii "Głosowanie Czytelników". W styczniowym „Hotelarzu” ogłosimy zwycięzcę Hotelu z Pomysłem w głównym głosowaniu Kapituły, składającej się z 30 branżowych ekspertów.

Otwarty w 2022 roku hotel działający pod należącą do Marriott International marką Tribute Portfolio zarządzany jest przez spółkę Portfel Inwestycyjny Apartamenty i Hotele.  Jego koncepcja odwołuje się do okresu dwudziestolecia międzywojennego i stylu art déco z elementami modernizmu.

Hotel zlokalizowany jest przy Plantach w narożnej kamienicy z lat 30. XX wieku. Jej fundatorem był hrabia Adam Potocki, wielbiciel rajdów samochodowych i kolekcjoner dzieł sztuki. Rok później budynek kupili Michalina i Marian Dąbrowscy. Dąbrowski był magnatem prasowym, założycielem i właścicielem największego koncernu prasowego w II RP – Ilustrowanego Kuriera Codziennego i największego dziennika o tym samym tytule, legendarną postacią Krakowa tamtego okresu. Stąd nazwa hotelu nawiązuje do popularnej czcionki Garamond, używanej m.in. w „IKC”, który był drukowany również w tej kamienicy.

Wizja hotelu nawiązuje do postaci dwóch pierwszych właścicieli kamienicy, jak i do czasów dwudziestolecia międzywojennego. Założeniem jest, aby goście mogli poczuć klimat tamtych czasów zarówno poprzez wystrój wnętrz, w których króluje granat, miedź i kość słoniowa, jak i przez menu w restauracji Kuryer, czy detale jak ubiór obsługi i muzyka w tle.Przygotowano pokoje Standard i Deluxe oraz jeden apartament z balkonem. Wnętrza zaprojektowała pracownia FOBia design.

Łącznie w tej edycji plebiscytu "Hotel z Pomysłem" biorą udział 43 obiektów z całej Polski, które rywalizują w kategoriach Debiut Roku, Hotel 4-5 gwiazdek, Hotel 1-3 gwiazdki, Obiekt nieskategoryzowany, SPA, Obiekt w budynku zabytkowym, W mieście i Poza miastem. Obiekt który uzyska najwięcej głosów jurorów zdobędzie tytuł „Hotelu z Pomysłem 2023”.


Kategorią dodatkową konkursu jest Głosowanie Czytelników „Hotelarza”, które w tym roku trwało przez dwa ostatnie miesiące minionego już roku. W tej kategorii to właśnie głosy internautów decydują o zwycięstwie. Głosowanie w tej kategorii zakończyło się równo o północy 31 grudnia. Kolejne miejsca w głosowaniu Czytelników zajęły: The Crown Handwritten Collection z Krakowa (1 416 głosów) i 1891 Garni Hotel (1 258 głosów).

Sponsorem konkursu jest firma Mextra.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *