Urząd miasta wydał pozwolenie na budowę hotelu
Mövenpick w Poznaniu. I odwołał się od niej

Hotel Mövenpick nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, którego plany ogłoszone zostały w kwietniu 2021 r., a otwarty miał zostać w 2023 r., uzyskał pozwolenie na budowę od urzędu miasta. Wywołało to kontrowersje wśród części radnych miasta i urząd odwołał się od swojej decyzji.

Umiejscowiony wzdłuż jeziora hotel o długości 150 m ze 159 pokojami, restauracją, częścią konferencyjną, strefą SPA & wellness i parkingiem otwarty ma zostać w 2027 r. Inwestorem jest spółka Malta Ski, właściciel infrastruktury rekreacyjnej przy jeziorze, z całorocznym stokiem narciarskim włącznie. Od początku 2021 r. spółka kilkakrotnie występowała o pozwolenie na budowę, jednak otrzymywała decyzję odmowną m.in. z powodu braku dostępu do drogi publicznej, należącej do miasta. Ostatecznie pod koniec listopada po uzyskaniu decyzją sądu „służebności drogi koniecznej” spółka otrzymała pozwolenie na rozbiórkę pięciu małych budynków i budowę hotelu. „Formalnie nie dało się tego zablokować” – cytuje poznańska „Gazeta Wyborcza” jednego z urzędników miejskich. W połowie grudnia urząd miasta złożył odwołanie do wojewody od swojej decyzji. W treści zażalenia jest m.in. mowa o wątpliwościach dotyczących „akcentu urbanistycznego”, a szczególnie trzeciej kondygnacji budynku. Urzędnicy piszą, że „trudno je uznać za akcent, czyli element wyróżniający, gdyż rzeczywiście jest dodatkową kondygnacją” i formułują obawę, że „niejednoznaczne zapisy obowiązującego miejscowego planu zostały zinterpretowane przez inwestora w oderwaniu od wykształconego przez lata charakteru obszarów nadmaltańskich”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *