Harmony Resort w Kołobrzegu za 173 mln zł wybuduje Mirbud. Operatorem będzie VHM Hotel Management

Spółka BB Baltic Park z Kostrzyna nad Odrą podpisała umowę na generalne wykonawstwo za 173 mln zł kompleksu Harmony Resort w Kołobrzegu z 280 pokojami i rozbudowaną infrastrukturą towarzyszącą ze spółką Mirbud. Komercjalizację inwestycji prowadzi firma Asset Home ze Szczecina, a operatorem kompleksu będzie VHM Hotele Management. Otwarcie planowane jest w 2026 r.

WHarmony Park znajdą się m.in. strefa basenowa, strefa saun, gabinety SPA, restauracje, centrum konferencyjne na 400 osób oraz podziemny parking. – Harmony Resort to prestiżowa inwestycja uszyta na miarę najbardziej wymagających inwestorów. To także obiekt z ogromnym potencjałem dla właścicieli chcących znaleźć swój second home w najwyższym standardzie wykończenia i niespotykanej do tej pory jakości w Kołobrzegu – mówi Michał Wąsik, prezes zarządu Asset Home.

Nabywcy w systemie condo mają otrzymywać 70 proc. przychodów z wynajmu pokoju. Sama inwestycja ma długą historię, która rozpoczęła się w 2017 r. podpisaniem umowy z siecią Hilton na otwarcie hotelu pod marką Hilton Garden Inn, który ruszyć miał w 2019 r. Inwestorem była spółka BB Capital Group, która budowała w tym czasie Hamptona by Hilton w Poznaniu, otwartego w 2018 r. W międzyczasie pojawiły się informacje o podwyższeniu marki w Kołobrzegu na DoubleTree by Hilton, ale budowa się nie rozpoczęła. Obecnie inwestorem jest zespół spółek BB Baltic Park.

Jak informuje strona inwestycji: „Za sukcesem BB Baltic Park stoją właściciele. Jednym z nich jest wiceprezes zarządu Polskiej Rady Biznesu, założyciel Bakallandu, Marian Owerko. Finansowe zabezpieczenie zapewnia spółka Vortune Equity Group – jedna z najbardziej kompletnych i najdynamiczniej rosnących struktur z obszarów doradztwa strategicznego, inwestycyjnego i marketingowego na polskim rynku”. – Bardzo się cieszymy, że kolejny etap już za nami. Czekamy na wejście GW na plac budowy, aby kontynuował rozpoczęte już prace – skomentował podpisanie umowy z Mirbudem prezes zarządu BB Baltic Park Piotr Biliński. VHM zarządza Hamptonami by Hilton w Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku oraz Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej, ma też podpisane umowy na zarządzanie powstającymi obiektami na Wybrzeżu: Radisson Resort & Suites w Ustroniu Morskim, Glar w Wisełce k. Międzyzdrojów oraz Nickel Resort & SPA w Grzybowie k. Kołobrzegu i Szklarskiej Porębie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *