DOBRY HOTEL: w Krakowie otworzył nowy Unicus Palace

W dawnym pałacu Tarnowskich przy ul. Sławkowskiej na Starym Mieście w Krakowie gości przyjmuje już 5-gwiazdkowy Unicus Palace z 36 pokojami sieci Dobry Hotel. Wcześniej pod tą nazwą działał hotel przy ul. Floriańskiej, który w lipcu wprowadzony został pod markę Wyndham Grand.

To siódmy obiekt zarządzany przez Dobry Hotel w Krakowie i 21. w Polsce. Jak opisuje go sieć: „łącząc historię dawnego pałacu Tarnowskich ze współczesnymi aranżacjami, luksusowym wyposażeniem i oryginalną sztuką, tworzy wyjątkową przestrzeń do komfortowego wypoczynku w samym sercu Krakowa”. Hotel oferuje restaurację La Maniere z barem, studio fitness i saunę. Pokoje wyposażone są m.in. w ekspresy do kawy, 43-calowe telewizory, elektrycznie sterowane zasłony, a łazienki w podgrzewane lustra i podłogi. Pałac powstał w XVII wieku w wyniku przebudowy trzech kamienic. W 1899 r. kupiony został przez Zdzisława Tarnowskiego i wyremontowany z zachowaniem barokowych elementów architektury z reprezentacyjną sienią, portalami, na których znajdują się herby Starykoń i Sulima oraz Szreniwa i Pogoń, a także bogato zdobionymi wnętrzami pierwszego piętra. Dobry Hotel dzierżawi już w Krakowie Wyndham Grand i sąsiedni Unicus, Hyatt Place, H15 Luxury Palace i H15 Hotel Francuski oraz niedawno otwarty obiekt N.33 Premium Apartments.

Grupa Dobry Hotel działa od 19 lat i stale zwiększa swój udział w rynku. Tylko w tym roku jej portfolio, oprócz Unicus Palace, powiększyło się o Hyatt Place w Krakowie, który otwarty został w jesienią 2022 r. i zarządzany był początkowo przez Hotel Management, oraz obiekt N.33 Premium Apartaments. Grupa stawia zarówno na promocję i rozwój marki własnej, jak i współpracę z globalnymi sieciami poprzez umowy franczyzowe m.in. z sieciami Marriott, Hyatt i Wyndham. W jej portfolio ważne miejsce zajmują też obiekty z historią w nowoczesnej odsłonie, jak wrocławski Altus Palace, warszawski H15 Boutique czy krakowskie H15 Luxury Palace, H15 Hotel Francuski i Unicus Palace.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *