AGK Architekci – Moxy w nawiązaniu do przemysłowej przeszłości miasta

Hotel Moxy przy ul. Towarowej w Warszawie z 263 pokojami, którego otwarcie planowane jest w 2025 r., zaprojektowany został przez zespół AGK Architekci. Stanowić ma dopełnienie zabudowy najnowocześniejszej dzielnicy Warszawy powstającej wokół kompleksu Browarów Warszawskich, a bryła i elewacje mają nawiązywać do przemysłowej przeszłości tej części Warszawy.

Wola przez dziesiątki lat była miejscem, w którym dominował przemysł, stąd też pomysł, aby elewacja budynku, podziały okien i kolorystyka budziły skojarzenia z architekturą przemysłową z przełomu wieków. Każdy hotel Moxy niesie w swojej estetyce wnętrz przekaz, którego celem jest nawiązanie do specyfiki jego lokalizacji, nadanie mu indywidualnego charakteru i pewnego rodzaju niepowtarzalności pozwalającej lepiej zapamiętać miejsce, mimo jego sieciowości, o ściśle określonym wystroju wnętrz wynikającym ze standardów marki.

Co wpłynęło na wybór tematu historii dla tego hotelu? – W latach 1951-1973 w warszawskiej fabryce FSO produkowano pierwszy seryjny samochód w powojennej historii Polski. Warszawa M20 stała się symbolem polskiej motoryzacji i dla wielu pokoleń pozostanie symbolem minionych czasów. Dlatego ten symbol naszego przemysłu motoryzacyjnego wraz z fabryką FSO stały się naszą myślą przewodnią – tłumaczy architekt Adam Walczak, prezes zarządu AGK Architekci.

– We wnętrzach hotelu przywracamy pamięć o liniach produkcyjnych nieistniejącej już dziś fabryki. Auto marki Warszawa nie doczekało się swojego muzeum, więc chociaż w ten sposób spróbujemy ocalić od zapomnienia ten okruch naszej historii. Projekt hotelu bazujący na standardach opracowanych przez sieć Marriott został w wielu miejscach dostosowany do specyfiki polskiego rynku.

– Kuchnię przystosowano do wydawania śniadań z daniami ciepłymi. O ile ten fakt w zachodniej Europie nie ma aż takiego znaczenia, dla naszych gości jest sprawą fundamentalną – tłumaczy Adam Walczak. Pokoje zostały powiększone i dostosowane do wymogów polskiego rozporządzenia kategoryzacyjnego. Zgodnie z założeniami marki w części centralnej hotelu znajdzie się bar połączony z recepcją, a cały parter będzie otwartą przestrzenią. Budowa rozpoczęła się w połowie tego roku. Inwestycja realizowana jest przez grupę inwestycyjną, na której czele stoi Nusret Sancak. Wcześniej grupa otworzyła Hamptona by Hilton Reduta na Ochocie, a obecnie prowadzi inwestycję w kompleks Campanile – Premiere Classe z 395 pokojami powstający w miejscu Sangate Airport Hotel (dawna Gromada Lotnisko).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *