STR: wyniki w listopadzie podobne do ubiegłorocznych

Autor: Rafał Szubstarski

Obłożenie hoteli w największych miastach w listopadzie było bardzo zbliżone do ubiegłorocznego, a średnie ceny o 2-5 proc. wyższe, tylko w Trójmieście spadły o kilka złotych. To pokazuje, że negatywny efekt pandemii już się skończył, średnie ceny ustabilizowały się (na dużo wyższym poziomie niż w 2019 r.), podobnie jak obłożenie – poza Krakowem i Wrocławiem, które mają jeszcze sporo do nadrobienia – więc o dynamiczne wzrosty RevPAR-u będzie już trudniej niż dotychczas.

WARSZAWA

W Warszawie średnie ceny wzrosły o kolejne 20 zł w porównaniu z listopadem 2022 r., a w stosunku do listopada przed pandemią o blisko 100 zł, podobnie jak w poprzednich miesiącach. W całym roku są one o ponad 100 zł wyższe niż w 2019 r. i o 60 zł niż w roku ubiegłym. I chociaż już ubiegły rok od marca był bardzo dobry dla tego rynku, z największym wzrostem RevPAR-u vs. 2019 r., podczas gdy niektóre inne rynki nadal notowały spadki, to ten rok jest jeszcze lepszy. Chociaż siłą rzeczy dynamika tego wzrostu słabnie i wydaje się, że rynek warszawski zbliża się do swojego – wysokiego – sufitu. Obłożenie w listopadzie, tak jak przed rokiem, oscylowało wokół 76 proc., ale było o 2,4 p.p. niższe niż przed pandemią, choć trzeba p

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *