Chefs en Or 2023 – wielki powrót międzynarodowego konkursu kulinarnego Transgourmet!

„Chefs en Or” po pandemicznej przerwie powraca w nowej odświeżonej formule. Do tej pory to prestiżowe wydarzenie kulinarne odbywało się we Francji. Gospodarzem tegorocznego finału będzie Polska. Już 31 października w Warszawie o zwycięstwo powalczą kucharze z Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Rumunii i Szwajcarii.

image processing20231005 13665 169xrzm

fot. materiał prasowy

Wielki finał konkursu „Chefs en Or 2023” odbędzie się w Instytucie Kulinarnym Transgourmet przy hali Selgros Warszawa-Piaseczno. Finałowe zadanie jest wymagające i Szefowie Kuchni będą musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale i kreatywnością. Polega ono na przygotowaniu dania przy użyciu jednego znanego, obowiązkowego produktu oraz trzech dodatkowych składników ukrytych w tzw. „black box”, którego zawartość zostanie podana zawodnikom niespełna 15 godzin przed rozpoczęciem konkursowego gotowania. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy. Każdy kraj, w którym działa Transgourmet, jest reprezentowany przez Szefa Kuchni oraz dwóch jurorów (degustacyjnego i technicznego).

Jurorzy wybiorą zwycięzcę, kierując się nie tylko techniką pracy oraz smakiem i wyglądem dań, lecz także filozofią korzystania z dostępnych produktów. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji konkursu – „Thrifty Masters” („Oszczędni mistrzowie”) – ważnym kryterium będzie m.in. generowanie jak najmniejszej ilości odpadków, a dodatkowym zadaniem jest przygotowanie tzw. „amuse bouche”, na bazie resztek produktów, które zostaną po stworzeniu dania głównego.

Konkursowe dania oceni jury w składzie:

●      Rudolf Obauer i Leo Aichinger - Austria

●      Pascal Grière i Serge Voloscenko - Francja

●      Rocio Morcillo Mendez - Hiszpania

●      Dominik Wetzel i Gilbert Korn-Fourcade - Niemcy

●      Martin Gimenez Castro i Jarosław Uściński - Polska

●      Cornelia Ghisoi i Bogdan Cozma - Rumunia

●      Tobia Ciarulli i Thomas Kuster - Szwajcaria

– Przed uczestnikami wielkie wyzwanie. Z jednej strony muszą wykazać się wyjątkową wiedzą i kreatywnością, z drugiej zaś – spełnić oczekiwania naszych jurorów, wybitnych Szefów Kuchni z różnych regionów Europy. W zmaganiach wezmą udział doświadczeni profesjonaliści, więc o zwycięstwie zadecydują detale. Dla nas możliwość organizacji tego prestiżowego wydarzenia jest ogromnym wyróżnieniem.

Mówi Cezary Furmanowicz, Dyrektor Marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Transgourmet i Selgros.

Znamy już trzech uczestników Chefs en Or 2023 – to STEFAN GLANTSCHNIG z Austrii, JEAN-YVES BOURNOT z Francji i FLORIAN NEUMANN z Niemiec. Śledź stronę chefsenor.com i odkrywaj z nami kolejne ogłoszenia uczestników wielkiego finału:

●      Polska - 12 października

●      Rumunia - 16 października

●      Hiszpania - 20 października

●      Szwajcaria - 24 października

Na laureatów konkursu, oprócz tytułu „Kucharza ze Złota” i statuetki, czekają atrakcyjne nagrody pieniężne:

●      dla zwycięzcy 10 000 €

●      II miejsce 7 000 €

●      III miejsce 5 000 €.

Nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas Wielkiej Gali organizowanej w sali balowej Hotelu Bellotto w Warszawie. Zarówno zmagania konkursowe jak i Gala będą transmitowane na żywo, na stronie chefsenor.com


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *