H15 Luxury Palace Kraków z Grupy Dobry Hotel wchodzi pod markę The Luxury Collection   INWESTYCJE

Sieć Marriott International oraz Grupa Dobry Hotel poinformowały o podpisaniu porozumienia, na mocy którego w budynku zabytkowego pałacu Lubomirskich powstanie pierwszy w Krakowie hotel marki The Luxury Collection. Obecnie funkcjonujący jako H15 Luxury Palace, po zmianach aranżacyjnych przyjmie gości jako obiekt The Luxury Collection Hotel jeszcze w roku 2024.

H15 Luxury Palace dołączy do kolekcji ponad 115 hoteli i kurortów o bogatej historii, wyjątkowej architekturze, oferujących autentyczne doświadczenia inspirowane destynacją, w której się znajdują. Do dyspozycji gości będzie 70 pokoi i apartamentów, restauracja Artesse z rekomendacją Michelin, bistro, siłownia, basen, sauny, SPA oraz letni ogród.

– Z ogromną radością rozszerzamy współpracę z Dobrym Hotelem, partnerem cieszącym się na polskim rynku wysoką renomą. Planowany krakowski hotel ma harmonijnie połączyć historyczną lokalizację i wnętrza oraz polską kulturę i tradycję z nowoczesną ofertą luksusu i usługami ściśle dopasowanymi do potrzeb gości – podkreśla Janusz Mitulski, Senior Director Development CEE w Marriott International. – Każdy hotel The Luxury Collection zapewnia gościom doznania angażujące wszystkie zmysły, które z pewnością zapiszą się w pamięci jako cenne wspomnienia. Chcemy, aby nowy hotel na nowo zdefiniował branżę luksusowych usług hotelarskich w Krakowie. Już nie możemy się doczekać, aby zaspokoić ciekawość gości z całego świata, którzy odkryją dla siebie skarby historycznej stolicy.

Obiekt łączy historię Krakowa z nowoczesnością. Powstał z połączenia czterech XVI-wiecznych kamienic oraz nowo dobudowanej części. Budynek przeszedł gruntowny remont i rozbudowę, podczas której został rozszerzony o nowe części w oficynie. Równolegle prowadzone były prace konserwatorskie i odtworzeniowe, efektem których są odkrycia polichromii m.in. znajdujących się w pomieszczeniach na I piętrze. W trakcie remontu zostały odrestaurowane między innymi okucie XVIII-wiecznej bramy oraz barokowy portal z herbem Lubomirskich – Szreniawą. Zachowały się również barokowe stiuki zdobiące wielką sień przejazdową pełniącą obecnie rolę lobby. Wiele z dawnej świetności zachowały też reprezentacyjne wnętrza pierwszego piętra. Wnętrza pokoi oraz przestrzenie publiczne wykonane zostały z połączenia istniejących i odresturowanych elementów z nowymi materiałami, w których dominuje kamień, stal, mosiądz i szkło. Łazienki wykończone są różnorodnymi marmurami wysokiej jakości. Dopełnienie stanowią współczesne formy meblowe, które przełamując historyczny charakter budynku tworzą poczucie elegancji i najwyższej klasy luksusu.

 – Rozwój współpracy z Marriott International, tym razem w obszarze segmentu luksusowego, to dla nas powód do ogromnej satysfakcji. H15 Luxury Palace jest obiektem wyjątkowym, nie tylko pod względem jego walorów historycznych, ale również nasyconej sztuką aranżacji wnętrz na najwyższym, światowym poziomie oraz nastawionego na kreowanie wyjątkowych doświadczeń podejścia do gości. Tym bardziej jesteśmy przekonani, że doskonale wypełni kryteria marki The Luxury Collection, a jego nowa tożsamość stanie się dodatkowym magnesem, przyciągającym gości do stolicy Małopolski. Cieszymy się na otwarcie kolejnego rozdziału w Grupie Dobry Hotel we współpracy z największą firmą hotelarską świata – mówi Leszek Mięczkowski, prezes zarządu Grupy Dobry Hotel.

To drugi w Polsce hotel pod marką The Luxury Collection po warszawskim Bristolu. Jednocześnie będzie to już trzeci hotel we współpracy Marriott International i Grupy Dobry Hotel po Moxy Warsaw Praga oraz H15 Boutique Warsaw Design Hotel. Portfolio sieci Marriott International w Polsce obejmuje już 24 obiekty oferujące ponad 4 tys. pokoi oraz reprezentujące 11 marek.

Jak opisuje sieć: „The Luxury Collection to marka hoteli i ośrodków wypoczynkowych o światowej renomie, w których goście mogą liczyć na autentyczne doznania. Każdy obiekt z grupy odzwierciedla charakter i piękno swojego otoczenia, umożliwiając odkrywanie unikalnej atmosfery i uroku miejsca, w którym się znajduje. Początki The Luxury Collection sięgają 1906 roku i grupy najbardziej renomowanych i kultowych hoteli w Europie działających pod marką CIGA. Dziś The Luxury Collection liczy blisko 120 ekskluzywnych hoteli i ośrodków wypoczynkowych w ponad 35 krajach i terytoriach na całym świecie. Wszystkie te hotele, spośród których wiele może pochwalić się wielowiekową historią, plasują się w gronie najbardziej luksusowych na świecie”.

Grupa Dobry Hotel to największy polski niezależny operator hotelowy, działający od 20 lat. Obecnie w swoim portfolio ma 21 obiektów od Warszawy i Krakowa przez Trójmiasto, Wrocław i Poznań po Zakopanem, Jastarnię i Mikołajki. Do dyspozycji gości są hotele miejskie z szerokim zapleczem konferencyjnym, kameralne hotele butikowe, a także luksusowe oraz rodzinne obiekty resortowe wyposażone w strefę SPA & wellness.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “H15 Luxury Palace Kraków z Grupy Dobry Hotel wchodzi pod markę The Luxury Collection

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *