Orbis pozbywa się nierentownych hoteli

Spółka Orbis sprzedaje obiekty wymagające gruntownych remontów a także tych przynoszących najmniejszy zysk. Chce za to zdobyć fundusze na kontynuację wstrzymanej z powodu kryzysu budowy hoteli Ibis i Etap. W tym tygodniu zamknięty zostanie hotel Solny w Kołobrzegu a do końca czerwca Orbis przestanie być również właścicielem Neptuna w Szczecinie oraz Cracovii w Krakowie. Obiekty za kwotę około 60 mln zł. nabyła spółka Echo Investment. Na kupca czeka nadal hotel Francuski w Krakowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

9 komentarzy do “Orbis pozbywa się nierentownych hoteli

  1. szkoda kultowych polskich hoteli, Solny w Krynicy to kawał historii, żaden ibis czy etap nigdy nie będzie miał jego klimatu.

  2. kwestia zarządzania. To jest jeden z ostatnich reliktów PRL. Polecam wizytę w Polonezie w Poznaniu. Tam czas się zatrzymał mniej więcej w 87 roku. Zarówno w wyglądzie hotelu jak i w jakości obsługi.

  3. Mój hotel również był nierentowny, ale dzięki takim aplikacjom jak Hotel Data udało mi się poprawić stosunek kosztów do zysków. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *