Orbis pozbywa się nierentownych hoteli

Spółka Orbis sprzedaje obiekty wymagające gruntownych remontów a także tych przynoszących najmniejszy zysk. Chce za to zdobyć fundusze na kontynuację wstrzymanej z powodu kryzysu budowy hoteli Ibis i Etap. W tym tygodniu zamknięty zostanie hotel Solny w Kołobrzegu a do końca czerwca Orbis przestanie być również właścicielem Neptuna w Szczecinie oraz Cracovii w Krakowie. Obiekty za kwotę około 60 mln zł. nabyła spółka Echo Investment. Na kupca czeka nadal hotel Francuski w Krakowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

9 komentarzy do “Orbis pozbywa się nierentownych hoteli

  1. szkoda kultowych polskich hoteli, Solny w Krynicy to kawał historii, żaden ibis czy etap nigdy nie będzie miał jego klimatu.

  2. kwestia zarządzania. To jest jeden z ostatnich reliktów PRL. Polecam wizytę w Polonezie w Poznaniu. Tam czas się zatrzymał mniej więcej w 87 roku. Zarówno w wyglądzie hotelu jak i w jakości obsługi.

  3. Mój hotel również był nierentowny, ale dzięki takim aplikacjom jak Hotel Data udało mi się poprawić stosunek kosztów do zysków. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *