Hotelowe naj

W Hong Kongu otwarty został Ritz Carlton, który jest najwyżej ulokowanym hotelem na świecie. Mieści się w mierzącym 490 m wieżowcu International Commerce Centre na szesnastu ostatnich piętrach od 102 do 118. Dysponuje 312 pokojami. A jaki hotel jest największy na świecie?

 

Ritz Carlton Hong Kong to 75 hotel tej należącej do Marriott International marki. – We współpracy z developerem Sung Hung Kai Properties, byliśmy w stanie stworzyć coś naprawdę spektakularnego dla naszych gości, nie tylko najwyższy, ale też jeden z najlepszych hoteli na świecie. Podnosimy luksus na wyższy poziom w każdym tego słowa znaczeniu – powiedział Herve Humler, prezes The Ritz-Carlton Hotel Co. Goście są przyjmowani w powitalnym lobby na dziewiątym piętrze i przewożeni do lobby hotelowego na 103 piętro (w budynku jest 59 wind). Pokoje liczą od 65 do 365 mkw. a ich ceny zaczynają się od 770 dolarów. W hotelu znajduje się sześć lokali gastronomicznych m.in. z Tin Lung Heen z kuchnią kantońską i Tosca z kuchnią włoską oraz Czekoladowa Biblioteka, gdzie serwowane są wszelkie odmiany czekolady w postaci stałej i płynnej. Na ostatnim piętrze ulokowano najwyżej położony na świecie bar Ozone oferujący azjatyckie przekąski. Na 116 piętrze znajduje się The Ritz-Carlton Spa by Espa o pow. 860 mkw., który składa się z dziewięciu luksusowych gabinetów i dwóch gabinetów dla par, wszystkie z panoramicznymi oknami od podłogi do sufitu. Hotel posiada też jedną z największych w Hong Kongu sal balowych o pow. blisko tysiąca mkw. ICC to czwarty pod względem wysokości budynek na świecie. Najwyższym jest otwarty na początku 2010 roku drapacz chmur Burj Khalifa w Dubaju, który ma 828 metrów. Na niższych piętrach znajduje się tam pierwszy na świecie hotel Armani. Informacja o otwarciu Ritz Carlton Hong Kong skłoniła serwis hotelnewsnow.com do wyszukania w Księdze Guinnessa różnych hotelowych rekordów, czasami z przymrużeniem oka. I tak:

 • Największy hotel na świecie to First World Hotel położony w malezyjskim Makmur. Liczy sobie 6118 pokoi.
 • Największy apartament hotelowy ma 4,1 tys. mkw. i mieści się w Grand Hills Hotel & Spa w Broummana w Libanie.
 • Najstarszy hotel na świecie to Nisiyama Onsen Keiunkan w japońskim Yamanashi, który przyjmuje gości od 705 roku naszej ery.
 • Najdroższy hotelowy cocktail kosztuje 7439 dolarów, nazywa się 27.321 i serwowany jest w Skyview Bar w hotelu Burj Al. Arab, oczywiście w Dubaju.
 • Najdroższy omlet serwowany jest w restauracji Norma nowojorskiego hotelu Le Parker Meridien. Za Zillion Dollar Lobster Frittata zapłacić trzeba 1000 dolarów.
 • Najwyżej położona biblioteka mieści się na 60. piętrze hotelu JW. Marriott w Szanghaju 231 m nad poziomem ulicy.
 • Najwyższe drzwi obrotowe znajdują się w hotelu Novotel Hong Kong Citygate. Mają 4,9 m wysokości.
 • Największy wiszący papierowy lampion znaleźć można w hotelu Regal Airport Hotel SPA w Hong Kongu. Ma 7,7 m wysokości, 2,9 m średnicy i waży 142 kg.
 • I, last but not least, hotel Ibis Earls Court w Londynie jest miejscem pobicia rekordu rozbijania jajek dużym palcem u nogi na czas. Niejaki Sebastian Terry rozbił w ten sposób 24 jajka w 30 sekund 13 marca 2010 roku.

Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Hotelowe naj

 1. ładny widoczek musi roztaczać się z pokoi tego hotelu…chyba że wieczny smog w Hong Kongu zasłania krajobraz 😉

 2. niektóre źródła podają informację, że to najwyższy hotel a to nieprawda!!! to najwyżej położony hotel a to różnica!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *