Strategia Zrównoważonego Rozwoju w Grupie PHH

Grupa Polski Holding Hotelowy wdraża Strategię Zrównoważonego Rozwoju, której celem jest promocja wartości prospołecznych i proekologicznych wśród jej pracowników. Strategia obejmująca okres do 2028 r. opiera się na kompleksowym podejściu uwzględniającym trzy obszary związane ze środowiskiem, społeczeństwem i zarządzaniem (ESG).

W przyjętej strategii wskazano priorytetowe cele dla Grupy PHH do 2028 r. z uwzględnieniem głównych obszarów działań, którymi są: wdrożenie innowacyjnych technologii, działania prośrodowiskowe i proekologiczne, inwestowanie w infrastrukturę hotelową, rozwijanie współpracy z lokalnymi społecznościami, monitorowanie postępów w realizacji założeń zrównoważonego rozwoju oraz wdrażanie programów edukacyjnych i szkoleń dla pracowników.

Wdrożenie innowacyjnych technologii ma na celu efektywniejsze wykorzystanie zasobów energii. Podejście to oparte jest na inteligentnych systemach zarządzania energią i zastosowaniu źródeł energii mających kluczowe znaczenie w dążeniu do ograniczenia śladu węglowego.

Działania prośrodowiskowe i proekologiczne  służą  ochronie przyrody i minimalizują presję na przyrodę i środowisko. Działania te realizowane są  w ramach 3 filarów programu Środowiskowego Eco Challenge (Eco Gesty, Eco Inspiracje, Eco Inwestycje).

Inwestowanie w infrastrukturę hotelową ma na celu wdrażanie ekologicznych
i energooszczędnych rozwiązań ograniczających emisję gazów cieplarnianych poprzez modernizację źródeł oświetlenia, optymalizowanie systemów chłodniczych i grzewczych zmniejszających zużycie energii oraz dążenie do rozwijania w Grupie PHH modelu gospodarki obiegu zamkniętego.

Rozwijanie współpracy z lokalnymi społecznościami służy wspieraniu nowych inicjatyw zwiększających zaangażowanie społeczne pracowników Grupy PHH m.in.  poprzez udział w akcjach charytatywnych.

Monitorowanie postępów w realizacji założeń zrównoważonego rozwoju poprzez cykliczne raportowanie wyników i ocenę działań zapewnia skuteczne angażowanie środków i dostosowuje  strategię  do zmieniających się warunków rynkowych i środowiskowych.

Wdrażanie programów edukacyjnych i szkoleń dla pracowników ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i podkreśla znaczenie zrównoważonego rozwoju jako integralnej części korporacyjnej kultury organizacyjnej.

– W Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy PHH zobowiązujemy się stale dążyć do prowadzenia swojej działalności z poszanowaniem 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) ujętych w Rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 25 września 2015 r.  Troska o obszary związane ze środowiskiem, społeczeństwem i zarządzaniem to priorytet, także dla naszej Grupy. Dlatego w naszej firmie wdrażamy Strategię Zrównoważonego Rozwoju na lata 2023-2028 informuje Adam Zieniuk-Gąsiorowski, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju w PHH.

Grupa Polski Holding Hotelowyjuż od kilku lat wprowadza rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, pragnąc być liderem zmian w branży turystycznej i hotelarskiej.Grupa liczy obecnie ponad 50 hoteli i obiektów z blisko 6 tysiącami pokoi, co czyni ją drugą największą grupą hotelową w Polsce
i pierwszą wyłącznie z polskim kapitałem. Oferuje rozbudowaną sieć hoteli i obiektów, zlokalizowanych w różnych częściach Polski i współpracuje – jako franczyzobiorca – z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton, BWH Hotel Group (Best Western), InterContinental Hotels & Resorts, Louvre Hotels Group i Accor.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *